Navigācijas ceļš

Jūsu kvalifikāciju atzīs visā ES - 23/04/2008

Absolvents ar diplomu

Pateicoties jaunajai sistēmai, jūsu akadēmisko grādu, diplomu vai augstskolas izglītību atzīs no Dublinas līdz Helsinkiem!

Eiropas kvalifikāciju sistēmā būs vieglāk salīdzināt dažādu valstu izglītības sistēmās iegūtas kvalifikācijas — vienā valstī iegūtam diplomam uzreiz varēs ieraudzīt ekvivalentu citā valstī. Kam tas vajadzīgs? Lai palīdzētu cilvēkiem atrast darbu citā valstī un sekmētu mūžizglītību DeutschEnglishfrançais .

„Cilvēkiem, pārceļoties no vienas Eiropas valsts uz citu, lai tur strādātu vai mācītos, bieži nākas saskarties ar dažādiem šķēršļiem,” sacīja izglītības DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano komisārs Jāns Figeļs, kas atzinīgi izteicās par jauno pasākumu.

Eiropas kvalifikāciju sistēmā vērtē cilvēku zināšanas un to pielietojuma iespējas. Šī sistēma ietver mūžizglītību, arodizglītību un augstāko izglītību. Tā ir iedvesmojusi vairākas ES valstis izveidot savas nacionālās kvalifikāciju sistēmas.

Tagad dalībvalstīm līdz 2010. gadam vajadzētu saistīt savas nacionālās kvalifikāciju sistēmas vienotā tīklā, izveidojot Eiropas kvalifikāciju sistēmu. Mērķis ir panākt, lai līdz 2012. gadam visām jaunajām kvalifikācijām, ko piešķirs ES augstskolas, būtu norādīts to līmenis Eiropas kvalifikāciju sistēmā.

Vairāk par Eiropas kvalifikāciju sistēmu English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites