Naršymo kelias

Jūsų kvalifikacijos pripažįstamos visoje ES - 23/04/2008

Studentė ir diplomas

Įdiegus naują sistemą jūsų turimi diplomai ir kvalifikacijos bus pripažįstami visoje Europoje.

Įdiegus Europos kvalifikacijų sistemą (EKS) bus lengviau palyginti pagal skirtingas ES šalių švietimo sistemas suteiktas kvalifikacijas. Kitaip tariant, vienoje šalyje įgytas diplomas turės savo atitikmenį kitoje šalyje. Taip siekiama padėti piliečiams dirbti užsienyje ir skatinti juos mokytis visą gyvenimą. DeutschEnglishfrançais

„ES piliečiai, norėdami mokytis ar dirbti kitoje šalyje, dažnai susiduria su įvairiomis kliūtimis“, – džiaugdamasis nauja sistema sakė už mokymą ir švietimą DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano atsakingas Europos Komisijos narys Jánas Figelis.

EKS daug dėmesio skiriama žinioms ir jų pritaikymo galimybėms. Ši sistema yra susijusi su suaugusiųjų, profesiniu ir aukštuoju mokymu. Daugelis ES šalių jau parengė nacionalines kvalifikacijų sistemas.

Dabar ES valstybės raginamos iki 2010 m. savo nacionalines kvalifikacijų sistemas integruoti į Europos kvalifikacijų sistemą. Nuo 2012 m. prie visų ES povidurinio mokymo įstaigų išduodamų naujų diplomų turės būti nurodoma, kokį EKS lygmenį jie atitinka.

Daugiau apie Europos kvalifikacijų sistemą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos