Cesta

Vaše kvalifikace pro práci v celé EU - 23/04/2008

Absolvent vysoké školy s diplomem

Díky novému systému bude uznání vašeho diplomu nebo středoškolského vysvědčení v jiné zemi EU mnohem snazší.

Evropský rámec kvalifikací usnadní srovnávání kvalifikací mezi různými vzdělávacími systémy zemí EU, takže každému diplomu získanému v jedné zemi budou odpovídat příslušné kvalifikace v ostatních zemích. Cílem rámce je pomáhat občanům, kteří se zajímají o práci v zahraničí, a podporovat celoživotní vzdělávání DeutschEnglishfrançais .

„Evropané čelí příliš často překážkám, když hledají práci nebo chtějí studovat v jiné zemi,“ uvedl komisař pro vzdělávání a odbornou přípravu DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano Ján Figeľ.

Rámec se zaměřuje na získané znalosti a schopnost jejich využití a zahrnuje vysokoškolské vzdělávání, vzdělávání dospělých a odbornou přípravu. Díky němu již mnoho zemí EU začalo pracovat na vytváření národních rámců kvalifikací.

Země EU mají nyní do roku 2010 propojit své národní systémy kvalifikací s evropským rámcem. Od roku 2012 by pak všechny nové vysokoškolské diplomy získané v EU měly obsahovat odkaz na jednu z úrovní evropského rámce.

Další informace o evropském rámci kvalifikací English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy