Navigācijas ceļš

Nosargāt robežu starp spēli un dzīvi - 22/04/2008

Vizuālie simboli, ko izmanto, lai apzīmētu vardarbību, lamāšanos, biedējošas ainas, seksu, narkotikas, diskriminējošu saturu un azartspēles

Augot sabiedrības bažām par varbūtējo saikni starp vardarbību videospēlēs un agresivitāti dzīvē, ES aicina videospēļu ražotājus izveidot pārliecinošu novērtējuma sistēmu.

Vai pastāv saikne starp videospēlēm, kur šķīst asinis, un tādiem traģiskiem notikumiem kā 2007. gada novembra apšaude Somijas skolā?  Dažas valstis to atzīst par pašsaprotamu un tāpēc ir aizliegušas tādas agresīvas videospēles kā „Manhunt 2”. Un ko lai saka par aizvien plašāko vardarbību pilsētās un negaidīti daudzajiem gadījumiem, kad uzbrūkot lietoti dunči?  Ir cilvēki, kas uzskata, ka abas parādības nekādi nav saistības, taču Eiropā vairums ir citādās domās. Viens gan ir skaidrs — vecākiem jāzina, kādām spēlēm nododas viņu bērni.

ES vēlas turpmāko divu gadu laikā ieviest rīcības kodeksu, kas regulētu bērniem domātu videospēļu tirdzniecību un ko papildinātu pārredzama un efektīva klasifikācijas sistēma visā Eiropā.

ES videospēļu nozarē šogad gaidāms apmēram 7,3 miljardu eiro liels apgrozījums. ES plašsaziņas līdzekļu komisāre Viviāna Redinga pauž gandarījumu par plaukstošo tirdzniecību, tomēr uzskata, ka „ražotājiem būtu jāuzņemas lielāka atbildība”. Viņa norādīja, ka pašreizējā Eiropas interaktīvo spēļu informācijas sistēma (PEGI) ir lielisks sākums.

Pašlaik PEGI sistēma darbojas divdesmit valstīs, taču mērķis ir panākt tās izmantošanu visās ES dalībvalstīs. „Nozarei un valsts iestādēm jāveic stingrāki pasākumi, lai panāktu, ka vecāku rīcībā būtu viss, kas vajadzīgs, lai veiktu drošu izvēli sev un saviem bērniem,” teikto papildināja Meglena Kuneva, ES patērētāju tiesību aizsardzības komisāre.

Kas jādara?

  • Nozarei jāuzlabo PEGI sistēma un tās interneta versija un jānodrošina plašāka reklāma.
  • Valstīm jāiekļauj PEGI savās klasifikācijas sistēmās un jāgādā, lai cilvēki par to zinātu.
  • Jāatrod jauni veidi, kā pārbaudīt pircēju vecumu.
  • Jāievieš Eiropas rīcības kodekss, kas regulētu bērniem domātu videospēļu tirdzniecību.

Kavēties nedrīkst — jau tagad arvien vairāk videospēļu piedāvā internetā un mobilajos tālruņos, bet 2010. gadā 33 % no visiem tirdzniecības darījumiem notiks tieši šajā vidē. Šī nozare jau ir iekarojusi pusi no Eiropas mūzikas tirgus, un tās apgrozījums pārsniedz ieņēmumus no kinoteātriem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites