Naršymo kelias

Tai turi būti TIK pramoga ir žaidimas - 22/04/2008

Grafiniai smurto, necenzūrinės kalbos, bauginančių vaizdų, sekso, narkotikų, diskriminacinio turinio ir azartinių žaidimų simboliai

Visuomenei vis labiau nerimaujant dėl galimo žiaurių kompiuterinių žaidimų ir agresyvaus elgesio ryšio, ES ragina kompiuterinių žaidimų gamintojus sukurti veiksmingą klasifikavimo sistemą.

Ar egzistuoja ryšys tarp kompiuterinių vaizdo žaidimų, kuriuose negalioja jokios taisyklės, ir tokių incidentų, kaip ginkluotas išpuolis Suomijos mokykloje 2007 m. lapkritį? Kai kurios šalys priėjo prie tokios išvados ir uždraudė ar kitaip blokavo tokius žaidimus, kaip „Manhunt 2“. O kaip paaiškinti vis plintantį smurtą gatvėse ir, panašu, staigią nusikalstamumo panaudojant šaltąjį ginklą bangą? Nors yra tvirtinančių, kad jokių sąsajų nenustatyta, europiečiai tuo neįsitikinę. Aišku viena – tėvai turi žinoti, kokius žaidimus žaidžia jų vaikai.

ES pageidauja, kad per dvejus metus Europoje būtų parengtas ir įsigaliotų kompiuterinių žaidimų pardavimo vaikams kodeksas ir skaidri, veiksminga klasifikavimo sistema.

Prognozuojama, kad šiais metais ES kompiuterinių žaidimų pramonė parduos produktų už 7,3 mlrd. eurų. Už žiniasklaidą atsakinga Europos Komisijos narė Viviana Reding džiaugiasi klestinčia prekyba, bet mano, kad „gamintojams turėtų tekti daugiau atsakomybės“. Kaip gerą pirmąjį žingsnį ji nurodė dabartinę Europos žaidimų informacijos sistemą (PEGI).

Sistemą PEGI taiko dvidešimt šalių, bet siekiama, kad prie jų prisijungtų ir kitos valstybės narės. „Mes turime tvirtą nuomonę, kad gamintojai ir valstybių valdžios institucijos turi nuveikti dar daugiau užtikrindami, kad visi tėvai turėtų galimybę priimti sau ir vaikams teisingą sprendimą“, – pridūrė už vartotojus atsakinga Komisijos narė Meglena Kuneva.

Ką gi reikia nuveikti?

  • Gamintojai turi tobulinti PEGI ir jos interneto padalinį bei plačiau juos reklamuoti.
  • Valstybės turi integruoti PEGI į savąsias klasifikavimo sistemas ir informuoti apie tai visuomenę.
  • Turi būti rasta naujų būdų nustatyti pirkėjų amžių.
  • Turi būti priimtas europinis žaidimų pardavimo vaikams kodeksas.

Tai reikia padaryti greitai, nes vis daugiau žaidimų galima įsigyti internetu ir mobiliaisiais telefonais – 2010 m. taip bus parduota 33 % šių produktų. Kompiuterinių žaidimų rinkos vertė jau prilygsta pusei visos Europos muzikos rinkos vertės, o jų gamintojų pajamos pranoko kino pramonės įplaukas už bilietus.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos