Navigācijas ceļš

Katrs pats savas prasmes kalējs - 27/02/2008

Kungs gados pilnveido datorprasmi

Paplašinoties darba tirgum, vajadzēs vairāk kvalificētu darba ņēmēju, sacīts ES ziņojumā.

Paredzams, ka Eiropas ekonomikā turpmākajos desmit gados radīsies 13 miljoni jaunu darba vietu, kuru vairumam būs nepieciešams augsts zināšanu līmenis, — tāpēc vajadzēs arvien vairāk augsti kvalificētu darbinieku.

Tas ir galvenais secinājums, kas izriet no pirmās Eiropas profesionālo iemaņu pieprasījuma prognozes, ko publicējis Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centrs English. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kāda kvalifikācija un iemaņas būs vajadzīgas Eiropas darba ņēmējiem, lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū.

Dokumentā norādīts, ka Eiropas ekonomika nogājusi garu ceļu, no lauksaimniecības un rūpniecības pārorientējoties uz nozarēm, kas prasa augstu zināšanu līmeni. Gaidāms, ka līdz 2015. gadam apmēram 30 % darbavietu būs vajadzīga augsta kvalifikācija — citiem vārdiem sakot, akadēmiskais grāds. Arī daudzos vienkāršos darbos nebūs gana ar pamatiemaņām vien. Pašlaik jau 80 miljoni darba ņēmēju strādā amatos, kas nav saistīti ar roku darbu un kur vajadzīga augsta kvalifikācija (tas atbilst apmēram 38 % no Eiropas kopējā darbaspēka, kas ir 210 miljoni cilvēku).

Darba ņēmējiem būs jāmācās, lai pilnveidotu savas iemaņas atbilstoši laikmeta prasībām. Ļoti svarīga būs mūžizglītības DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano stratēģija. Izglītības DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano komisārs Jans Figels paskaidroja:  „Pasaules ekonomika nemitīgi mainās, tāpat arī iemaņas, kas cilvēkiem būs vajadzīgas darba tirgū.”

Pētījumā arī analizēts, kurās nozarēs nākotnē varētu rasties kvalifikācijas deficīts. Tajā sniegta informācija, kas gan jauniem, gan gados vecākiem cilvēkiem palīdzēs izdomāt, kurās jomās vajadzētu turpināt mācības DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano un izglītošanos, lai nākotnē gaidītu veiksmīga karjera.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites