Ścieżka nawigacji

Europa w eterze - 26/02/2008

Logo europejskich radiostacji

Dzięki sieci współpracujących ze sobą krajowych i regionalnych radiostacji wkrótce w całej Europie będzie można wysłuchać wiadomości z Unii.

Realizacja tego projektu, o którym poinformowała unijna komisarz ds. komunikacji społecznej DeutschEnglishfrançais częstotliwościach radiowych będą emitowane audycje, które wyprodukują wspólnie uczestniczące w projekcie rozgłośnie i które będą zawierały wiadomości, analizy, opinie i dyskusje. Programy te będzie mogło odbierać około 19 mln radiosłuchaczy w samej Unii oraz dalsze 30 mln na całym świecie.

„Wciąż poszukuję nowych sposobów zapewnienia jak największej liczbie obywateli europejskich dostępu do rzetelnych i wyważonych informacji na tematy europejskie” – wyjaśniła Margot Wallström. Chociaż nowa sieć będzie finansowana przez Komisję Europejską, zachowa całkowitą niezależność.

Początkowo audycje będą nadawane w 10 językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, bułgarskim, greckim, węgierskim, portugalskim i rumuńskim. Do roku 2013 liczba tych języków wzrośnie do 23, a w skład sieci będzie wchodzić przynajmniej jedna stacja radiowa z każdego państwa UE.

Do sieci, której pracę koordynują niemiecka Deutsche Welle i francuska Radio France Internationale, już teraz należy 16 rozgłośni z całej Europy, w tym Polskie Radio.

W lipcu 2008 r. zostanie również udostępniona specjalna strona internetowa, na której będzie można pobrać pliki z interesującymi nas audycjami i znaleźć dodatkowe informacje.

Polityka UE w zakresie komunikacji społecznej danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki