Navigācijas ceļš

Eiropa radioviļņos - 26/02/2008

Eiropas radiostaciju logo mozaīka

Radiostaciju tīkls, kas aptver visas ES valstis un reģionus, kopīgi sagatavos un pārraidīs Eiropas lietu aktualitātēm veltītas programmas.

No šā gada aprīļa saskaņā ar komunikācijas komisāres DeutschEnglishfrançaissvenska Margotas Valstrēmas izziņoto iniciatīvu vairākās radio frekvencēs ik dienas raidīs jaunumu, analītisku apskatu, viedokļu apmaiņas un diskusiju programmas. Šīm programmām tikai ES vien būs 19 miljoni klausītāju un vēl 30 miljoni pārējā pasaulē.

"Es vienmēr meklēju jaunus risinājumus, kas maksimāli daudziem eiropiešiem darītu pieejamu patiesu un objektīvu informāciju par ES," norādīja Margota Valstrēma. Kaut arī finansējumu nodrošinās Komisija, jaunā tīkla radio staciju redakcijas būs pilnīgi neatkarīgas.

Sākumā programmas pārraidīs desmit valodās (vācu, franču, angļu, spāņu, poļu, bulgāru, grieķu, ungāru, portugāļu un rumāņu), bet ar laiku – visās divdesmit trijās ES valodās; plānots, ka līdz 2013. gadam katrā ES valstī būs vismaz viena radiostacija.

Šobrīd tīkls, kuru koordinē Deutsche Welle un Radio France International,jau aptver 16 radiostacijas visā Eiropā, ieskaitot Polskie Radio, Punto Radio, Radio Netherlands un Radio Slovenia International

No 2008. gada jūlija sāks darboties tīmekļa vietne, kur varēs lejupielādēt savu iecienītāko programmu audio ierakstus un iegūt papildu informāciju.

Lasīt vairāk par ES komunikācijas politiku danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites