Navigatsioonitee

Euroopa raadiolainel - 26/02/2008

Euroopa raadiojaamade logod

Riiklike ja piirkondlike raadiojaamade võrgustik hakkab ühiselt tootma ja edastama Euroopa küsimusi käsitlevaid uudistesaateid.

Teabevahetusstrateegia volinik DeutschEnglishfrançaissvenska Margot Wallströmi poolt tutvustatud ning aprillis käivituv algatus hõlmab uudiseid, analüüse, arvamusi ja arutelusid sisaldavaid programme, mida edastatakse iga päev mitmetel raadiosagedustel. Saated jõuavad hinnanguliselt 19 miljoni kuulajani ELis ning 30 miljoni kuulajani mujal maailmas.

„Otsin alati uusi võimalusi ELi küsimusi käsitleva õiglase ja tasakaalustatud teabe jõudmiseks võimalikult paljude eurooplasteni,” selgitas volinik Wallström. Kuigi projekti rahastab Euroopa Komisjon, on võrgustik saadete toimetamisel täielikult sõltumatu.  

Esialgu edastatakse programme 10 keeles (bulgaaria, hispaania, inglise, kreeka, poola, portugali, prantsuse, rumeenia, saksa ja ungari), edaspidi järk-järgult kõigis Euroopa Liidu 23 ametlikus keeles. 2013. aastaks peaks võrgustikus osalema vähemalt üks raadiojaam igast liikmesriigist.

Võrgustikuga, mida koordineerivad Deutsche Welle ja Radio France International, on praeguseks liitunud 16 raadiojaama kogu Euroopast, sh Polskie Radio, Punto Radio, Radio Netherlands ja Radio Slovenia International.

Alates juulist 2008 avatakse ka asjaomane veebisait, kust saate alla laadida oma lemmiksaadete ülekandeid ning leida lisateavet.

Lisateave ELi teabevahetuspoliitika kohta danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad