Naršymo kelias

Naujas požiūris į atlikėjų ir autorių teises - 20/02/2008

Scenoje grupė „Black Eyed Peas“. Verchterio roko festivalis, Belgija 2004 m. © Laurent Van Brussel

Charlie'is McCreevy'is, už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys, nori stiprinti atlikėjų teisių apsaugą ir persvarstyti muzikos srities su autorių teisėmis susijusių mokesčių rinkimo klausimą.

Europos muzikos sektoriuje skirtingų kategorijų artistų galimybės nelygiavertės. Šiuo metu atlikėjų autorių ir jų kūrinių platinimo teisės saugomos 50 metų, t. y. kur kas trumpiau negu kompozitorių, kuriems ši apsauga suteikiama visam gyvenimui ir dar 70 metų po mirties. Net ir toks laikotarpis yra neilgas atsižvelgiant į demografinį vystymąsi.

Tūkstančiai šeštojo ir septintojo dešimtmečių muzikantų ir dainininkų per ateinančius dešimt metų prarastų autorinius atlyginimus, kuriuos jie šiuo metu gauna kiekvieną kartą, kai transliuojamas jų muzikos kūrinys. Dažnai mažiau žinomiems atlikėjams būtent šie autoriniai atlyginimai yra vienintelis pajamų šaltinis pensiniame amžiuje.

Taigi Komisija ketina siūlyti Europos atlikėjų autorių ir jų kūrinių platinimo teisių apsaugos trukmę DeutschEnglishfrançais pailginti nuo 50 iki 95 metų. Be to, Komisija siūlo leisti atlikėjui keisti įrašų bendrovę, jei ši atsisakytų pakartotinai išleisti įrašus pratęstu teisių apsaugos laikotarpiu.

Muzikos mėgėjams nereikia jaudintis, nes dėl šių priemonių kainos didėti neturėtų.

Be to, Komisijos narys C. McCreevy'is nori iš naujo ištirti, kaip renkami ir naudojami su autorių teisėmis DeutschEnglishfrançais susiję mokesčiai, ypač mokesčiai už kopijavimą asmeniniam naudojimui. Siekdamas rasti konkrečių šių klausimų sprendimų jis nusprendė pradėti konsultacijas su visais šiame sektoriuje veikiančiais asmenimis.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos