Navigačný riadok

Rozširovanie v širšom kontexte - 18/01/2008

Logo súťaže pre mladých európskych novinárov

Šanca pre mladých novinárov upútať článkom o rozširovaní EÚ

EÚ ponúka novinárom vo veku od 17 do 35 rokov z EÚ ako aj z potenciálnych kandidátskych krajín možnosť dostať sa do povedomia prostredníctvom súťaže Rozšírte svoje obzory English.

Cieľom súťaže, ktorú spoločne zorganizovali Komisia a Európska asociácia mladých novinárov, je podporiť mladých novinárov, aby sa zamysleli nad rozširovaním EÚ a vyjadrili svoje postoje na túto tému. Zapojiť do súťaže sa môže každý, kto sa zaregistruje English a pošle svoj uverejnený článok do 15. marca.

Nezáleží na tom, či píšete pre školský alebo univerzitný časopis, či práve začínate kariéru novinára alebo už ste ostrieľaní v obore – využite túto jedinečnú príležitosť a predveďte svoj talent.

Každá zo zúčastnených krajín (vrátane krajín západného Balkánu a Turecka) bude mať národného víťaza, ktorého vyberie porota zložená z novinárov a zástupcov Komisie. Všetkých 35 víťazov získa možnosť zúčastniť sa v júni tohto roku na mimoriadnej exkurzii zameranej na získavanie osobných skúseností z Balkánu – regiónu, ktorého sa rozširovanie pravdepodobne dotkne najskôr.

Pri pokračujúcom rozširovaní EÚ smerom na východ sa nemení len jej tvar, ale aj vízia. Zachytenie a zobrazenie tejto transformácie je dôležitá služba, ktorú majú v rukách európski novinári.

Zaujalo vás to? Ponúkame zopár otázok na zvýšenie apetítu:

  • zo 6 na 27 krajín – aký je váš názor na európsku integráciu za posledných 50 rokov? Čo si myslíte o budúcom rozširovaní?
  • aké sú výhody a nástrahy ďalšieho rozširovania EÚ?
  • vstup do EÚ – výhodné pre EÚ alebo pre nový členský štát?

Registračný formulár English

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy