Ścieżka nawigacji

Poszerz swoje horyzonty! - 18/01/2008

Logo Europejskiej Nagrody dla Młodych Dziennikarzy

Tegorocznym tematem konkursu dla młodych dziennikarzy jest rozszerzenie UE.

Młodzi dziennikarze w wieku od 17 do 35 lat – obywatele krajów członkowskich UE oraz potencjalnych krajów kandydujących – mogą wziąć udział w konkursie pod hasłem „Poszerz swoje horyzont Englishy”.

Konkurs, który zorganizowała Komisja we współpracy ze stowarzyszeniem European Youth Press, ma zachęcić młodych dziennikarzy do wyrażenia swych poglądów na temat rozszerzenia UE. Aby wziąć udział w konkursie English, należy się zarejestrować i przesłać artykuł do 15 marca br.

Jest to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego talentu dla wszystkich dziennikarzy; niezależnie od tego, czy piszą dla gazetki szkolnej czy uniwersyteckiej, czy dopiero startują w zawodzie, czy też uprawiają go już od dawna.

W każdym kraju biorącym udział w konkursie jury, w skład którego wejdą dziennikarze i jeden przedstawiciel Komisji, wyłoni zwycięzcę na poziomie krajowym. W czerwcu br. dla 35 zwycięzców zorganizowany zostanie specjalny wyjazd informacyjny do krajów Bałkanów Zachodnich, które najprawdopodobniej będą kolejnymi państwami, które przystąpią do UE.

Wraz z rozszerzeniem UE na wschód zmienia się nie tylko krajobraz, lecz również sama wizja Europy. Opisując te zmiany i zastanawiając się nad tym co one mogą przynieść, młodzi dziennikarze wyświadczą nam wszystkim przysługę.

Przedstawione poniżej pytania na pewno zainspirują zainteresowanych udziałem w konkursie:

  • Od 6 do 27 krajów – co sądzisz o procesie integracji europejskiej w ostatnim pięćdziesięcioleciu, jak widzisz rozszerzenie w przyszłości?
  • Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą dalsze rozszerzenie UE?
  • Czy przystąpienie do UE jest korzystne dla UE czy dla państwa przystępującego?

Formularz zgłoszeniowy English

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki