Cesta

Rozšiřte si obzory - 18/01/2008

Logo evropské ceny pro mladé novináře

Soutěž pro mladé novináře se zaměřuje na rozšíření EU.

Ceny EU pro mladé novináře, známé pod heslem „Rozšiřte si obzory English“, jsou příležitostí pro žurnalisty ve věku od 17 do 35 let ze zemí EU a z potenciálních budoucích členských států získat mezinárodní uznání.

Soutěž pořádá Evropská komise společně s asociací European Youth Press. Pro účast v soutěži je třeba se zaregistrovat English a odevzdat článek na téma rozšiřování EU nejpozději do 15. března.

Ať už píšete pro školní či univerzitní časopis, právě začínáte novinářskou kariéru nebo se již nějakou dobu žurnalistice profesionálně věnujete, nyní máte ideální příležitost ukázat svůj talent.

V každé zúčastněné zemi vybere porota složená z novinářů a zástupce Komise vítěze na národní úrovni. Takto vybraných 35 vítězů se bude moci v červnu zúčastnit speciální poznávací cesty po balkánských zemích, jež budou pravděpodobně příštími novými členskými státy EU.

S pokračujícím rozšiřováním EU se nemění jen mapa Evropy, nýbrž i mnohé zažité představy. Evropští novináři zamýšlející se nad touto proměnou poskytují veřejnosti významnou službu.

Chcete se zúčastnit? Třeba vás inspiruje jedna z těchto otázek:

  • Od 6 zemí k 27 – co si myslíte o evropské integraci za posledních 50 let? A co budoucí rozšiřování?
  • Jaké jsou přínosy a problémy dalšího rozšiřování EU?
  • Vstup do EU – výhodný pro EU, nebo pro nové členy?

Registrační formulář English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy