Navigācijas ceļš

2008. gadā ar pilnu tvaiku uz ziemeļiem! - 07/01/2008

Pols Makārtnijs un Ringo Stārs

Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangera (Norvēģija) ir kļuvušas par jaunajām Eiropas kultūras galvaspilsētām pēc Luksemburgas un Sibiu (Rumānija).

Muzikālajai Liverpūlei English un festivālu pērlei Stavangerai English ir maz kopīga, taču abas ir iecerējušas augsta līmeņa pasākumu programmu kā Eiropas kultūras galvaspilsētas Englishfrançais.

Stavangera ir sagatavojusi iespaidīgu programmu „Open port”, kurā arhitektūra un literatūra mijas ar mūziku un vizuālo mākslu, pulcinot visdažādākos pašmāju un ārzemju māksliniekus.  Stavangera, kas proklamējusi atvērtību un izpausmes brīvību, 2008. gadā rīko pasākumus visām gaumēm.

Liverpūlē notiks apmēram 350 pasākumi English, pārsvarā bezmaksas, un tajos daudzkrāsainā pavedienā savīsies tēlotāja māksla, arhitektūra, dejas māksla, kino, kulinārijas māksla un teātris. Gaidāms, ka uz Liverpūli 2008. gadā dosies miljons cilvēku no sešdesmit visas pasaules valstīm.

12. janvārī abās pilsētās notiks krāšņas atklāšanas ceremonijas. Liverpūle šo ceļu gada garumā ieskandinās ar muzikālo izrādi „Liverpool The Musical”, kur uzstāsies kādreizējais bītls Ringo Stārs un grupas Eurythmics dalībnieks Deivs Stjuarts. Vienlaikus ar šo izrādi tiks iesvētīta jaunā koncertzāle „Liverpool Arena”, kas atrodas Mersisaidas kvartālā. Stavangera savukārt pievērsusies Rogalandes novadam, kura pašvaldības rīkos tematisku pasākumu.

Eiropas kultūras galvaspilsētu projekts sākās 1985. gadā, lai tuvinātu Eiropas tautas, taču īpašu nozīmi tas iegūst šogad — Eiropas starpkultūru dialoga gadā English.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites