Naršymo kelias

2008 m. kultūros laivas suka šiaurės kryptimi - 07/01/2008

Paulas McCartnis ir Ringas Starras

Liverpulis (Jungtinė Karalystė) ir Stavangeris (Norvegija) perima iš Liuksemburgo ir Sibiu (Rumunija) Europos kultūros sostinės vardą.

Naujosiose Europos kultūros sostinėse Englishfrançais – muzikos metropolyje Liverpulyje English ir festivaliais pagarsėjusiame Stavangeryje English – 2008 m. numatoma daugybė įdomių kultūrinių renginių.

Stavangerio miestas parengė renginių gausią programą „Open port“, kurioje susilies įvairios meno rūšys – architektūra, literatūra, muzika, vaizduojamasis menas. Šioje atvirumu ir išraiškos laisve dvelkiančioje programoje, kurioje dalyvaus Norvegijos ir kitų šalių menininkai, kiekvienas galės surasti kažką savo akiai ir širdžiai.

Liverpulyje numatoma surengti apie 350 dailės, architektūros, šokio, kino, kulinarijos meno ir teatro renginių English, kurių dauguma bus nemokami.  2008 m. Liverpulis tikisi pritraukti apie milijoną žiūrovų iš 60 pasaulio šalių.

Sausio 12 d. abiejuose miestuose vyks spalvingi šventės atidarymo renginiai. Liverpulis kultūrinį sezoną pradės spektakliu „Liverpool The Musical“, kuriame žiūrovai išvys „Bitlų“ muzikantą Ringą Starrą ir grupės „Eurythmics“ žvaigždę Dave'ą Stewartą. Šiuo spektakliu taip pat bus pažymimas oficialus naujos Liverpulio arenos Mersisaide atidarymas. Stavangeris savo ruožtu savo kūrybiškumą kviečia parodyti visą Rugalando apygardą.

Europos kultūros sostinės projekto, pradėto įgyvendinti 1985 m. siekiant suartinti įvairias tautas, reikšmė šiais Europos kultūrų dialogo metais English yra ypatinga.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos