Navigatsioonitee

2008. aastal suund põhja poole! - 07/01/2008

Paul McCartney ja Ringo Starr

Luxembourgi ja Sibiu (Rumeenia) järel saavad uuteks kultuuripealinnadeks Liverpool (Ühendkuningriik) ja Stavanger (Norra).

Muusikat armastava Liverpooli English ja festivale korraldava Stavangeri English vahel on vähe ühist, ehk ainult mõlema kultuuripealinna Englishfrançais ettevalmistatud kõrgetasemeline programm.

"Open port" (avatud sadam) on Stavangeri korraldatav üritustekava, millega hõlmatakse arhitektuuri, kirjandust, muusikat ja kujutavaid kunste, ning selles osalevad eri kunstialade esindajad Norrast ja välismaalt. Avatust ja väljendusvabadust käsitlev Stavanger 2008 soovib kaasata võimalikult laia publikut.

Liverpoolis korraldatakse umbes 350 üritust English kunsti, arhitektuuri, filmi, kokakunsti ja teatri valdkonnas ning need on enamasti tasuta. Programmist Liverpool 2008 oodatakse osa saama miljon inimest 60 riigist üle kogu maailma.

12. jaanuaril toimub mõlemas kultuuripealinnas suurejooneline avamispidu. Liverpool avab oma üritustesarja etendusega "Liverpool The Musical", kus astuvad üles eksbiitel Ringo Starr ning Dave Stewart Eurythmicsist. Sama etendusega avatakse ka uus, Merseyside'is asuv kontserdihoone Liverpool Arena. Stavangeri programmis seatakse aukohale Rogalandi maakond, mille vallad korraldavad temaatilisi üritusi.

Euroopa rahvaid ühendaval, 1985. aastast alates ellu viidaval Euroopa kultuuripealinna algatusel on praegusel, kultuuridevahelise dialoogi Euroopa aastal English eriline tähendus.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad