Naršymo kelias

Valstybės subsidijos pramonei. Naujomis ES taisyklėmis skatinami moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra - 26/05/2014

 Aplanką su ES vėliavos žvaigždėmis laikanti moteris © ES

Siekdama skatinti ekonomikos augimą ir mokslinius tyrimus bei inovacijas ES persvarstė taisykles, pagal kurias vyriausybėms bus lengviau padėti bendrovėms.

Vienas iš pagrindinių reformų tikslų – sutelkti išteklius tirti tiems valstybės paramos atvejams, kurie labiausiai gali pakenkti konkurentams.

Ateityje įmonės galės pasinaudoti skirtingų rūšių ir didesne pagalba įvairesnei veiklai, o jų planų ES institucijos iš anksto netikrins.

Numatoma, kad pagal naująsias liberalizuotas taisykles šalys Komisijai praneš apie 10–25 % valstybės pagalbos atvejų – dabar pranešama apie 40 %. Šis skaičius sumažės dėl to, kad bus taikoma mažiau kriterijų, pagal kuriuos reikalaujama pateikti oficialų pranešimą.

Komisijai nebereikės pranešti apie maždaug tris ketvirtadalius šiandieninės valstybių paramos ir maždaug du trečdalius subsidijų, todėl palengvės bendrovėms, šalių valstybės tarnautojams ir pačiai ES tenkanti administracinė našta.

Tačiau šalys turės internete skelbti informaciją apie visą valstybės įstaigų bendrovėms suteiktą finansinę paramą, kuri yra didesnė negu 500 000 eurų. Tai suteiks kitoms šalims, įmonėms ir visuomenei galimybę įvertinti valstybių paramą ekonomikai visoje ES.

Naudinga ekonomikai

Dėl naujųjų taisyklių šalys galės lanksčiai investuoti į, pavyzdžiui, inovacijų grupes, plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą arba kultūros paveldo išsaugojimą, jei pagalba aiškiai siekiama kurti darbo vietas arba didinti konkurencingumą.

Tikimasi, kad pokyčiai padės iki 2020 m. Europos išlaidas moksliniams tyrimams, technologinei plėtrai ir inovacijoms padidinti 50 %. Šiuo metu ES į šią sritį investuoja maždaug 2 % savo BVP. Padidinusi šias investicijas iki 3 % BVP, ES susilygintų su JAV ir Japonija. Tai turėtų padėti įmonėms rinkai teikti naujų produktų ir kurti darbo vietų.

Liepos 1 d. įsigaliosiančios reformos yra dalis didesnio priemonių rinkinio, skirto paspartinti sprendimų priėmimo procesą konkurencijos klausimais. Per pastaruosius porą metų nustatytos specialios įvairių sričių, įskaitant regioninę plėtrą, rizikos finansus ir oro uostus, taisyklės.

Pranešimas spaudai. Palankesnės sąlygos teikti valstybės paramą MTTP ir inovacijoms françaisDeutschEnglish

DUK. ES valstybės pagalbos taisyklių pakeitimai English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos