Navigācijas ceļš

Palīdzība Eiropas uzņēmumiem noturēties virs ūdens - 17/03/2014

Celtņi un eiro simboli debesīs © ES

ES izstrādājusi jaunu stratēģiju, kā palīdzēt uzņēmumiem, kuriem ir finansiālas grūtības, un daudzsološiem uzņēmējiem dot otru iespēju.

Katru gadu aptuveni 200 000 uzņēmumiem visā ES draud bankrots, laupot dienišķo iztiku 1,7 miljoniem cilvēku. Ir jāpieliek lielākas pūles, lai grūtībās iekļuvuši uzņēmumi jau laikus varētu pārstrukturēties un turpināt uzņēmējdarbību.

Visu iesaistīto labā ir jāreformē valstu noteikumi par maksātnespēju. Tad ne tikai būs aizsargāti dzīvotspējīgie uzņēmumi un darbvietas, bet arī samazināsies ieguldītāju risks, uzlabosies kreditoru peļņa un tiks stimulēti pārrobežu ieguldījumi.

Lai panāktu, ka sistēma ir saskaņotāka, ES iesaka valstu valdībām ieviest pasākumus, kas palīdz uzņēmumiem laikus pārstrukturēties, nevis vēl pielikt roku, lai tie nonāktu līdz likvidācijai, kā tas bieži notiek. Ierosinātie pasākumi pdf - 68 KB [68 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) hrvatski (hr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) :

  • palīdzēt uzņēmumiem pārstrukturēties, pirms sākas maksātnespējas vai tiesas process;
  • grūtībās iekļuvušiem uzņēmumiem paredzēt pārejas periodu līdz 4 mēnešiem, kurā tie varētu izveidot restrukturizācijas plānus, pirms kreditori var sākt naudas piedziņu;
  • dzēst uzņēmēju parādus trīs gadu laikā pēc bankrota.

Vairākās ES dalībvalstīs laicīga pārstrukturēšana pašlaik nav iespējama, bet tajās, kur tā ir iespējama, pārstrukturēšanas procedūras var būt neefektīvas vai dārgas un atņemt vēlmi saglābt uzņēmumu.

Šādas atšķirības starp ES valstīm ietekmē to, cik bieži pārrobežu kreditoriem izdodas piedzīt parādus, cik bieži tiek pieņemti lēmumi veikt ieguldījumus un pārstrukturētas uzņēmumu grupas.

Saskaņotāka ES pieeja samazinātu risku, kas saistīts ar investēšanu citā valstī, un uzlabotu kreditoru iespējas atgūt naudu uzņēmumu bankrota gadījumā. Ja standartizētu parāda pārvaldīšanas veidu, arī tad uzņēmējiem būtu iespēja mēģināt vēlreiz. Turklāt ir pierādījumi, ka nākamo reizi tiem patiešām veicas labāk.

Turpmākie pasākumi

ES aicina dalībvalstu valdības gada laikā noteikt atbilstošus pasākumus. Komisija tad novērtēs panākto un spriedīs par turpmāku pasākumu nepieciešamību.

Eiropas Parlaments jau ir apstiprinājis pasākumu kopumu pašreizējo pārrobežu bankrota noteikumu modernizēšanai, un tagad dalībvalstu ministriem par to ir jāvienojas ES Padomē.

Paziņojums presei — jauna ES stratēģija attiecībā uz grūtībās nonākušiem uzņēmumiem

ES noteikumi par maksātnespējas procedūrām English (en)

Palīdzība uzņēmumiem mīkstināt pārstrukturēšanās sekas

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites