Cesta

EU vyzývá k obrodě evropského průmyslu - 24/01/2014

Auta na výrobní lince

Evropská komise navrhla další opatření na podporu průmyslu v Evropě, jehož výkon od roku 2008 klesá, aby se zajistila tvorba pracovních míst a hospodářský růst.

Evropská komise vyzvala k obrodě evropského průmyslu, aby v Evropě přibyla nová pracovní místa a zvýšil se hospodářský růst.

Plán obsahuje opatření zaměřená na modernizaci evropského průmyslu, které má být dosaženo investováním do inovací, nových technologií, dovedností a usnadněním přístupu k finančním prostředkům. Proces urychlí využití specializovaných fondů EU.

Podle návrhu by mělo být dále vytvořeno příznivější prostředí pro podnikání zjednodušením právních předpisů a usnadněním přístupu na trhy mimo EU.

Tvorba pracovních míst

Od opatření si EU slibuje, že posílí evropský průmysl a tím dále podpoří tvorbu pracovních míst a hospodářský růst.

Průmysl představuje čtvrtinu pracovních míst v soukromém sektoru a podílí se více než 80 % na evropském vývozu. Od začátku hospodářská krize v roce 2008 je však v útlumu, což způsobilo ztrátu 3,5 milionu pracovních míst. EU vychází s předpokladu, že zvrácení tohoto trendu je zásadní pro udržení hospodářského oživení.

Mezi její priority patří investice do klíčových oblastí, u nichž se očekává růst (jako jsou ekologická vozidla a „inteligentní“ elektrické sítě), uvolňování finančních prostředků a zdokonalování jednotného trhu, aby se podpořilo podnikání a malé podniky, například ochranou práv duševního vlastnictví.

Další kroky

Komise nyní vyzývá představitele členských zemí EU, aby na svém příštím summitu tyto návrhy přijali.

Cílem Komise je, aby se do roku 2020 podíl průmyslu na HDP zvýšil ze současných 16 % na 20 %. 

Tisková zpráva — EU vyzývá k obnově evropského průmyslu 

Souvislosti — Průmyslová politika EU English (en)  

Vnitrostátní opatření nezbytná pro posílení evropského průmysluEnglishitaliano

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy