Navigācijas ceļš

Vienkāršāki ES noteikumi vieglāk iegūstamam finansējumam - 21/01/2014

ES konkurences komisārs un Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Hoakins Almunja

ES gādās, lai mazajiem uzņēmumiem būtu vienkāršāk sarūpējami ieguldījumiem tik vajadzīgie līdzekļi.

Izmaiņas ES noteikumos par valsts atbalstu ir ieviestas, reaģējot uz situāciju, ka kopš 2008. gada finanšu krīzes aptuveni trešā daļa mazo un vidējo uzņēmumu visā Eiropā nevarēja saņemt finansējumu, kas bija vajadzīgs to izaugsmei un attīstībai.

Kopumā raugoties, jaunie un augošie uzņēmumi joprojām ir ļoti atkarīgi no tradicionālajiem banku aizdevumiem, kuru plūsma pēc kreditēšanas krīzes ir apsīkusi.

Jāpārvar finansējuma trūkums

Šī tirgus problēma ir negatīvi ietekmējusi uzņēmumu attīstību jau kopš izveidošanas brīža, jo ir grūti ieguldīt uzņēmējdarbības paplašināšanā, samazinot ikdienas darbībai paredzēto apgrozāmo kapitālu.

Vispārējais mērķis ir ieviest vienkāršus un elastīgus noteikumus, kas mazajiem uzņēmumiem nodrošinās ātrāku piekļuvi riska finansējumam, ļaujot laist tirgū jaunus ražojumus un idejas.

ES noteikumi par valsts atbalstu uzņēmumiem bija pieņemti pirms kreditēšanas krīzes, lai uzņēmumiem nodrošinātu līdzvērtīgus konkurences apstākļus, taču tie ir ierobežojuši ES valstu iespējas palīdzēt uzņēmumiem, kas nespēj piesaistīt finansējumu no privātā sektora.

Izaugsme un jaunas darbvietas

Komisijas jaunās vadlīnijas ļaus novērst birokrātiskās procedūras, palīdzot pārvarēt līdzekļu atrašanas grūtības un ļaujot ES valstīm izveidot programmas, kas uzņēmumiem atvieglos pieeju plašākam atbalsta finansējuma klāstam, piemēram, kapitālam un garantijām.

Iecerēts, ka šādas valsts programmas mudinās arī privātos ieguldītājus investēt vairāk līdzekļu mazajos un vidējos uzņēmumos.

Jaunās izmaiņas atspoguļo ES centienus panākt ekonomikas izaugsmes atsākšanos šajos daudziem uzņēmumiem tik grūtajos laikos, un gaidāms, ka tās radīs jaunas darbvietas.

Turpmāk no Komisijas pārbaudēm tiks atbrīvotas lielākas atbalsta summas (līdz 15 miljoniem eiro uz katru uzņēmumu). Salīdzinājumam: patlaban maksimālā robežvērtība ir 1,5 miljoni eiro uz katru uzņēmumu gadā. Šīs izmaiņas ļaus Komisijai pievērsties lietām, kas visvairāk ietekmē konkurenci.

Jaunie noteikumi, kas pieņemti pēc plašas apspriešanās ar ES dalībvalstu valdībām, būs spēkā no 2014. gada 1. jūlija, un tie ir tikai pirmie vēstneši plašākai ES konkurences noteikumu pārskatīšanai. 

Paziņojums presei — jauni noteikumi par riska finansējumu DeutschEnglishfrançais

Bieži uzdoti jautājumi — jauni noteikumi par riska finansējumu English

Jaunas pamatnostādnes par riska finansējumu English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites