Naršymo kelias

Supaprastinus ES taisykles nedidelėms įmonėms bus lengviau gauti būtinų lėšų - 21/01/2014

Už ES konkurencijos politiką atsakingas Komisijos narys ir Komisijos pirmininko pavaduotojas Joaquín Almunia

ES siekia padėti įmonėms lengviau gauti investicijoms būtinų lėšų

ES valstybės pagalbos taisyklės pakeistos dėl to, kad po 2008 m. finansų krizės maždaug trečdalis Europos mažųjų ir vidutinių įmonių negalėjo gauti lėšų, kad augtų ir plėtotų savo veiklą.

Apskritai veiklą pradedančios ir plečiančios įmonės tebėra labai priklausomos nuo tradicinių bankų paskolų, kurių dėl kreditų krizės bankai ėmė teikti daug mažiau.

Lėšų trūkumo problemos sprendimas

Šis rinkos nepakankamumas pakenkė naujų įmonių plėtrai, nes tapo sunku investuoti į naują veiklą, o kasdieninėms operacijoms įmonės turėjo mažiau apyvartinių lėšų.

Bendras šios iniciatyvos tikslas – nustatyti paprastas ir lanksčias taisykles, pagal kurias mažoms įmonėms bus lengviau gauti rizikos finansų, kad jos galėtų teikti rinkai naujus produktus ir dalytis naujomis idėjomis.

ES valstybės pagalbos įmonėms taisyklės, parengtos pieš kreditų krizę siekiant užtikrinti bendrovėms vienodas sąlygas, apribojo ES šalių vyriausybių galimybes padėti įmonėms, nepajėgiančioms gauti lėšų privačiajame sektoriuje.

Ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo skatinimas

Vadovaujantis naujosiomis Komisijos gairėmis bus sumažintas biurokratizmas ir taip padedama spręsti lėšų trūkumo problemą, o ES šalys galės sukurti sistemas, pagal kurias įmonėms bus lengviau gauti įvairesnės finansavimo paramos, pavyzdžiui, nuosavo kapitalo ir garantijų.

Tikimasi, kad tokios nacionalinės sistemos suteiks privatiems investuotojams daugiau paskatų investuoti į mažąsias ir vidutines įmones.

Šios naujovės yra didelė paspirtis ES stengiantis atkurti ekonomikos augimą, kai daugelis bendrovių išgyvena sunkius laikus. Jos turėtų padėti kurti naujas darbo vietas.

Valstybės pagalbos lėšų suma, kai dar nereikia nuodugnios Komisijos kontrolės, bus padidinta iki 15 mln. EUR vienai įmonei, palyginti su dabartine riba – 1,5 mln. EUR vienai įmonei per metus. Šis pokytis sudarys sąlygas Komisijai sutelkti dėmesį į tuos atvejus, kai konkurencijai daromas didžiausias poveikis.

Naujosios taisyklės, parengtos po nuodugnių konsultacijų su ES šalių vyriausybėmis, bus taikomas nuo 2014 m. liepos 1 d. ir yra ES konkurencijos taisyklių platesnio masto persvarstymo dalis. 

Pranešimas spaudai apie naujas rizikos finansų taisykles DeutschEnglishfrançais

Dažnai užduodami klausimai apie naujas rizikos finansų taisykles English

Naujos rizikos finansų gairės English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos