Navigačný riadok

Mesiac jednotného trhu: online výmena názorov na podporu zmien v Európe - 19/09/2013

23. septembra sa začne mesiac online diskusií o pracovných miestach, bankách, sociálnych právach a elektronickom obchode. Jednotlivci, organizácie a tvorcovia politík si budú navzájom vymieňať idey, ktoré by mohli zmeniť Európu.

Od 23. septembra do 23. októbra EÚ organizuje rozsiahlu celoeurópsku online diskusiu s cieľom vypočuť názory občanov, ktoré môžu zmeniť budúcnosť jednotného trhu.

Mesiac jednotného trhu sa uskutoční online v 24 jazykoch počas štyroch po sebe nasledujúcich týždňov. Každý z nich bude zameraný na inú politickú tému:

  • Zamestnanosť (23.až 25. septembra): Ako si nájsť prácu, založiť podnik alebo získať uznanie kvalifikácie v Európe?
  • Sociálne práva (30. septembra až 2. októbra): Práva sociálnej ochrany na jednotnom trhu EÚ, dôchodky, zdravotná starostlivosť, verejné služby
  • Banky (7. až 9. októbra): Ochrana vkladov, prevencia ďalšej finančnej kríze a zabezpečenie toho, že banky investujú do reálnej ekonomiky na podporu rastu
  • Elektronický obchod (14. až 16. októbra): Online predaj výrobkov, nákup výrobkov a ich dodanie do inej krajiny, ochrana osobných údajov na stránkach sociálnych sietí.

Mesiac jednotného trhu ponúka jedinečnú príležitosť pre európskych „online občanov“, aby pripomienkovali, komentovali a vylepšovali politiky a stratégie Komisie. Pre účastníkov budú pripravené viaceré spôsoby interakcie s tvorcami politík:

  • navrhovanie politických ideí na zlepšenie jednotného trhu;
  • hlasovanie a pripomienkovanie politických ideí predložených inými účastníkmi;
  • kladenie otázok expertom EÚ, poslancom EP a iným bruselským osobnostiam prostredníctvom živého videochatov.

Príspevky je možné predkladať prostredníctvom online platformy. Zainteresované strany a jednotlivci už preložili viac ako 300 príspevkov: zavedenie profesiových preukazov mobility pre zdravotné sestry, iniciatíva na zvýšenie finančnej gramotnosti mladých ľudí atď.

O týchto ideách už môžete hlasovať. Okrem toho budete každý týždeň môcť diskutovať o rozličných témach. Nezávislí moderátori diskusií pripravia ich závery, ktoré potom uverejníme v záverečnej správe. Jej cieľom je pomôcť pri formulácii právnych predpisov EÚ zajtrajška.

Vaše idey pre Európu

Ďalšie kroky pre európsky jednotný trh

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy