Naršymo kelias

Kad Europos plieno sektorius išliktų konkurencingas - 11/06/2013

Plieno rulonai fabrike © iStockphoto

Veiksmų planu sprendžiami paklausos mažėjimo, aplinkos ir nesąžiningos konkurencijos uždaviniai, daugiausia dėmesio skiriant sąnaudų mažinimui ir inovacijoms.

ES yra antra pagal dydį plieno gamintoja pasaulyje; jos produkcija sudaro 11 % pasaulio produkcijos, o sektoriuje dirba per 360 000 žmonių.

Tačiau dabar nelengvi laikai. Dėl ekonominio nuomukio paklausa sumažėjo, energijos kaina toliau didėja, daugelį žaliavų būtina importuoti, konkurencija dažnai nesąžininga, o laikytis aplinkosaugos reikalavimų gali būti brangu.

Prognozuojama, kad iki 2025 m. pasaulinė paklausa padidės, tad Europa suinteresuota padėti plieno sektoriui tapti konkurencingesniam. Naujas Europos Komisijos veiksmų planas DeutschEnglishfrançais , skirtas Europos plieno pramonės sektoriui, apima 7 pagrindines sritis.

Reguliavimas

ES įvertins plieno pramonei tenkančią reguliavimo naštą patikrindama, ar ES teisės aktais nesukuriama papildomų išlaidų.

Paklausos didinimas

Apie 40 % paklausos yra statybos ir automobilių pramonės sektoriuose ir abu jie nukentėjo nuo ekonomikos krizės. Šių sektorių veikla bus skatinama ES iniciatyvomis (CARS2020 English ir „Tvari statyba“ English ).

Sąžininga konkurencija

Kai kurios ES nepriklausančios šalys nustatė eksporto į ES apribojimus arba ėmė taikyti paskatas savo eksportui ir taip savo įmonėms suteikė nesąžiningą pranašumą. ES toliau derėsis dėl laisvosios prekybos susitarimų su ES nepriklausančiomis šalimis ir priešinsis nesąžiningai praktikai.

Energijos sąnaudų mažinimas

Apie 40 % plieno gamybos sąnaudų yra energijos išlaidos, o Europos įmonės moka daugiau negu dauguma jų konkurenčių. Planuojama sukurti ES energijos vidaus rinką DeutschEnglishfrançais ir taip didinti konkurenciją ir mažinti sąnaudas.

Klimato politika

Taikant aiškias aplinkos taisykles būtų skatinamos investicijos, kurių reikia norinti prisitaikyti prie ekologiškesnių technologijų. Komisija informuos apie geriausius veiklos būdus, bet pačios šalys taip pat turi išnagrinėti energijos kainoms poveikį darančias nacionalines strategijas ir numatyti lėšų energijos vartojimo efektyvumo projektams.

Inovacijos

2014–2020 m. ES skirs beveik 18 mlrd. eurų lyderės pozicijoms pramonės sektoriuje stiprinti vykdant mokslinių tyrimų programą „Horizontas 2020 English “.

Parama restruktūrizavimo metu

Dėl restruktūrizavimo plieno sektoriuje jau prarasta 40 000 darbo vietų. Numatyta lėšų padėti nuo to nukentėjusiems asmenims ir užtikrinti, kad nebūtų prarasta svarbiausia kvalifikacija. Kadangi plieno sektoriaus darbuotojai senėja, į jį taip pat reikia pritraukti kūrybingo jaunimo.

Bus įsteigta grupė pažangai minėtose srityse stebėti, o po 12 mėnesių ją įvertins Komisija.

Daugiau apie ES plieno sektorių DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos