Navigācijas ceļš

Aizdevumi Eiropas mazajiem un jaundibinātajiem uzņēmumiem - 25/03/2011

Podnieks veido poda malu © ES

Eiropas mikrofinansēšanas instruments "Progress" atvieglo kredīta iegūšanu mazo uzņēmumu dibināšanai un darbības izvēršanai.

Lai sāktu un izvērstu uzņēmējdarbību, jauniem uzņēmumiem ir vajadzīga nauda. Lai arī cik daudzsološi šie uzņēmēji nebūtu, viņi var saskarties ar grūtībām iegūt aizdevumu vai nu tāpēc, ka viņiem trūkst aktīvu, vai arī tāpēc, ka viņi ir bezdarbnieki vai viņiem ir slikta kredītvēsture.

Eiropas mikrofinansēšanas instruments "Progress" mazo uzņēmumu īpašniekiem palīdz vieglāk saņemt viņu dibināšanai vai izaugsmei tik nepieciešamo finansējumu. Eiropā aptuveni 99 % jauno uzņēmumu ir mikrouzņēmumi vai mazie uzņēmumi, un trešdaļā gadījumu to dibinātāji ir bezdarbnieki.

Šī ES programma jaundibinātos uzņēmumus nefinansē tiešā veidā. Tā drīzāk palīdz mikrofinansējuma aizdevējiem piešķirt nelielus kredītus, kas nepārsniedz 25 000 eiro, jaundibinātiem uzņēmumiem vai uzņēmumiem, kuros nodarbināti ne vairāk kā 10 darbinieki.

Lai saņemtu programmas atbalstītos kredītus, uzņēmējiem un mazo uzņēmumu īpašniekiem jāsazinās ar savā valstī esošo mikrofinansēšanas uzņēmumu vai starpniecības uzņēmumu, kurš piedalās programmā.

Līdz šim līgumus ar Eiropas Investīciju fondu, kurš Komisijas un Eiropas Investīciju bankas uzdevumā pārvalda šo programmu, ir parakstījuši starpniecības uzņēmumi Nīderlandē, Beļģijā un Bulgārijā.

"Qredits", Nīderlandē reģistrēts starpniekuzņēmums, ir bezpeļņas fonds. Tas uzmanību pievērš galvenokārt uzņēmējdarbības potenciālam, nevis uzņēmēju kvalifikācijai vai viņu kādreizējām grūtībām. Šajā fondā kredītu var prasīt visi, kuriem ir dzīvotspējīgs uzņēmējdarbības plāns.

Beļģijas jaunizveidotais "microStart" palīdz uzņēmējiem Briseles rajonā, savukārt Bulgārijas "Mikrofond" ir pieejams lauciniekiem, tostarp arī romiem.

Drīz arī citās ES valstīs tiks noslēgti līgumi ar mikrofinansējuma aizdevējiem.

Šī mikrofinansēšanas programma ir saskaņā ar stratēģiju "Eiropa 2020" — ES izaugsmes un nodarbinātības stratēģiju, kuras mērķis ir līdz 2020. gadam panākt 75 % nodarbinātību un 20 miljoniem cilvēku palīdzēt izkļūt no nabadzības.

Vēl par ES mikrofinansēšanas programmām

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites