Naršymo kelias

Europa netrukus turės palydovinės navigacijos sistemą - 19/01/2011

ES visuotinės palydovinės navigacijos sistema pradės veikti 2014 m. EGNOS padidina GPS tikslumą visoje Europoje ir jau teikia paslaugas ūkininkams ir gelbėjimo tarnybų darbuotojams.

Dviejų ES palydovinės navigacijos programų ataskaitoje English teigiama, kad padaryta pakankama pažanga ir ES pasiryžusi šias programas įgyvendinti iki galo.

Savą palydovinės navigacijos sistemą ES pradėjo kurti prieš 10 metų dėl strateginių ir ekonominių priežasčių. Šiandien šios priežastys išlieka tiek pat svarbios.

Pripažinusios palydovinės navigacijos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, valstybių narių vyriausybės sutiko, kad Europa neturi būti priklausoma nuo JAV GPS ir Rusijos "Glonass" sistemų.

"Galileo" ir EGNOS priklauso Europos Sąjungai ir yra skirtos jos ekonominiams ir saugumo poreikiams.

Kaip ir internetas, palydovinė navigacija skatina diegti naujoves ir kurti darbo vietas pačiuose įvairiausiuose sektoriuose. Šiuo metu apie 800 mlrd. eurų Europos BVP sukuriama dėl naudojimosi palydovinės navigacijos paslaugomis. Pasaulinė tokių produktų ir paslaugų rinka per kelerius pastaruosius metus augo po 30 % kasmet, pagal prognozes English iki 2020 m. jos vertė turėtų pasiekti 240 mlrd. eurų.

Tikslumas, stiprumas, patikimumas

Dėl EGNOS ir, kiek vėliau, dėl "Galileo" iš esmės padidės palydovinės navigacijos signalų stiprumas ir tikslumas. Jie bus priimami greičiau ir bus patikimesni - naudotojai savo vietą galės nustatyti vieno metro tikslumu. Šiuo metu naudojantis GPS sistema savo vietą galima nustatyti tik kelių metrų tikslumu.

Dėl didesnio signalų tikslumo, stiprumo ir patikimumo įmonės ir verslininkai galės įdiegti daugiau naujovių. Pavyzdžiui, naudojantis šiomis sistemomis galima patobulinti ES transporto ir gelbėjimo tarnybų paslaugų valdymą, teisėtvarkos institucijų darbą, ES sienų bei taikos palaikymo misijų saugumą.

Nuo 2009 m. spalio veikianti EGNOS jau duoda naudos - dėl tikslesnės sėjos ir tręšimo padidėjo derliai. Tikimasi, kad šiais metais ja naudotis bus leista Europos oro transporto bendrovėms ir dėl to padidės lėktuvų keleivių saugumas.

Jau paleisti į orbitą du bandomieji "Galileo" palydovai. Šiemet ir kitąmet ES paleis keturis pirmuosius darbinius palydovus, o vėliau kas tris mėnesius bus paleidžiama po du palydovus. Visa sistema pradės veikti 2014 m.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos