Naršymo kelias

Europos pramonės vizija - 29/10/2010

Nauji planai, kaip ES pramonė galėtų kurti darbo vietas ir išlaikyti gamybą Europoje

Europos pramonei ekonomikos nuosmukis atsiliepė labai skaudžiai. Vis dėlto dabar, kai ekonomikos atsigavimo ženklai akivaizdūs, Europos Komisija parengė pramonės stiprinimo planus.

Naujoji pramonės politika DeutschEnglishfrançais grindžiama prielaidomis, kad šiandieniniame globalizuotame pasaulyje atskirai nacionalinei pramonei vietos nėra, o stiprus gamybos sektorius užtikrins didelę gerai atlyginamo darbo įvairovę. Perėjimas prie tvarios ekonomikos turi būti suprantamas kaip verslo galimybė didinti konkurencingumą.

Ši politika yra viena iš septynių pažangaus, tausaus ir integracinio augimo strategijos "Europa 2020 DeutschEnglishfrançais " pavyzdinių iniciatyvų. Jos tikslai:

  • sukurti tokią teisinę aplinką, kuri padėtų įmonėms išlikti konkurencingoms,
  • palengvinti įmonėms sąlygas gauti finansavimą, skatinti mažųjų įmonių kūrimąsi,
  • gerinti transporto, energetikos ir ryšių infrastruktūrą,
  • užtikrinti efektyvų bei tvarų žaliavų tiekimą ir valdymą,
  • skatinti inovacijas konkrečiuose sektoriuose - statybų, biodegalų, kelių ir geležinkelių transporto.

"Be konkurencingumo nepasieksime tvarumo, o be tvarumo nebus ilgalaikio konkurencingumo. Be didelio inovacijų postūmio neturėsime nė vieno iš jų!", - teigė už pramonę atsakingas Europos Komisijos narys Antonio Tajani.

Stebėjimas

Kasmet turės būti rengiamos visos ES ir kiekvienos valstybės narės konkurencingumo ataskaitos. Pirmoje ataskaitoje apžvelgiama kiekvienos šalies gamybos sektoriaus būklė, susiję moksliniai tyrimai ir inovacijos, tvarumo strategijos.

Pavyzdžiui ataskaitoje pabrėžiama, kad per pastarąjį dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje labai išaugo darbo kaina, o per ekonomikos krizę gamyba sumažėjo 15 %. Austrijos ekonomikai, kuri nors ir yra labai konkurencinga ir neturi didelių problemų, praverstų švietimo reforma, orientuota į verslininkų skaičiaus Austrijoje didinimą.

Gamybos sektorius sukuria ketvirtadalį Europos privačiojo sektoriaus darbo vietų. Jam tenka ir 80 % visų privačiojo sektoriaus mokslinių tyrimų.

Globalizacijos erai pritaikyta pramonės politika DeutschEnglishfrançais

Pramonės konkurencingumas Europoje

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos