Navigācijas ceļš

Īsts vai viltots? - 23/06/2010

Viltotu preču paraugs © ES

ES skolu konkursā par pirātisma un viltošanas novēršanu galvenās balvas saņem skolas no Grieķijas un Ungārijas.

ES konkursā par preču (kā rotaļlietu, apģērba un kompaktdisku) viltošanas problemātiku uzvarējuši skolēni no Grieķijas, Ungārijas, Čehijas un Polijas.

Simtiem skolēnu vecumā no 10 līdz 15 gadiem piedalījās konkursā, zīmēdami logotipus un plakātus, uzņemdami īsfilmas vai veidodami spēles.

Triandrijas 1. vidusskola (Grieķijā) ieguva galveno balvu logotipu kategorijā. Tagad Eiropas Viltošanas un pirātisma novērošanas centrs DeutschEnglishfrançais varēs izmantot šīs skolas veidoto logo.

Skolēni no Mihāja Verešmarti mākslas novirziena pamatskolas Ungārijā uzvarēja labākās videofilmas kategorijā. Pavisam uz Briseli aicinātas 6 skolas, to vidū — 4 labākās. Apbalvošanas ceremonija notika Eiropas Parlamentā.

Preču viltošana un pirātisms ir problēma, kas vēršas plašumā, apdraudot patērētāju drošumu un ekonomiku kopumā. Pēdējos gados atklāti tādi pārkāpumi kā viltotas zāles, kas satur veselībai kaitīgas vielas, vai mobilie tālruņi, kas ne no šā, ne no tā var uzsprāgt.

2008. gadā ES muitas darbinieki konfiscēja 178 miljonus viltotu preču — par 50 % vairāk nekā pērn. Apmēram puse no tām ir no Ķīnas.

Lielākā daļa viltojumu ir CD un DVD, tiem seko cigaretes un apģērbs.

Vēl par "ĪSTA viltojuma" konkursu skolām

 

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites