Navigatsioonitee

Ehtne või võlts? - 23/06/2010

Võltstooted © EL

Võltsimise ja piraatluse teemalise ELi võistluse peaauhinnad läksid Kreeka ja Ungari kooliõpilastele.

ELi korraldatud võistluse teemaks olid võltskaupadest, nagu mänguasjad, rõivad ja CDd, tulenevad probleemid. Auhinnalistele kohtadele tulid Kreeka, Ungari, Hispaania, Tšehhi ja Poola õpilased.

Võistlusel osalesid sajad 10-15aastased kooliõpilased, kelle ülesandeks oli kavandada teemat kajastavaid logosid, plakateid, lühifilme või mänge.

Esimeses kategoorias valiti parim kujundus Euroopa võltsimis- ja piraatlusalase vaatluskeskuse DeutschEnglishfrançais ametlikule logole. Esikoha sai Triandria 1. keskkool Kreekast.

Parima video kategoorias tulid võitjaks Ungari Vörösmarty Mihály põhi- ja kunstikooli õpilased. Euroopa Parlamendis Brüsselis toimunud auhinnatseremooniale kutsuti lisaks võitjatele ka mõlemas kategoorias teise ja kolmanda koha saanud koolid.

Võltsimine ja piraatlus on üha süvenev probleem, mis avaldab negatiivset mõju majandusele ning õõnestab ohutusnõudeid. Viimastel aastatel on leitud isegi ohtlikke aineid sisaldavaid ravimeid ja plahvatavaid mobiiltelefone.

ELi tolliametnikud pidasid 2008. aastal kinni üle 178 miljoni võltskaubaartikli, mis on üle 50% enam kui 2007. aastal. Umbes pool nendest olid pärit Hiinast.

Enamiku võltskaubast moodustasid CDd ja DVDd, millele järgnesid sigaretid ja rõivad.

Lisateave võistluse "Ehtne võltsing" kohta

 

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad