Navigācijas ceļš

Eiropas atbilstības zīme - 19/04/2010

CE marķējums © ES

Komisija sāk kampaņu, kurā informēs par CE marķējumu — logotipu, kas atvieglo izstrādājumu brīvu apriti un informē patērētājus.

Ja uz izstrādājuma vai tā iesaiņojuma redzams marķējums CE, tas nozīmē, ka šis izstrādājums (neatkarīgi no tā, vai tas ražots Eiropā) atbilst Eiropas Savienības drošuma, veselības un vides aizsardzības prasībām.

Lai gan šis marķējums pastāv ilgāk nekā 15 gadus, lielum lielā cilvēku daļa nezina, ko īsti tas nozīmē, domādami, ka pēc tā var spriest par preces izcelsmi Eiropā.

Šī informācijas kampaņa ir domāta arī uzņēmumiem. Atbilstības zīme ne tikai pārliecina lietotāju par ražojuma drošumu, bet arī paver durvis preces brīvai apritei Eiropas Savienībā.

Marķējums CE ir kā patērētāju uzticības ķīla vai pase, ar kuras palīdzību izstrādājumus var brīvi tirgot Eiropas Ekonomikas zonā (tajā bez 27 ES dalībvalstīm ir arīdzan Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija). Tādējādi samazinās administratīvās procedūras un izmaksas, vienlaikus saglabājot augstas drošuma prasības.

Izvietojot uz preces simbolu CE, ražotājs uzņemas pilnu atbildību par tās atbilstību spēkā esošajiem Eiropas Savienības tiesību aktiem.

Šis logotips ir obligāts, lai dažus ražojumus pārdotu Eiropas Savienībā. To vidū ir datori, rotaļlietas un elektropreces, kā arī medicīnas iekārtas, vārdu sakot, vairāk nekā 30 % no visas rūpnieciskās produkcijas.

 

Vairāk par CE zīmi DeutschEnglishfrançais

Bieži uzdoti jautājumi par CE zīmi English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites