Naršymo kelias

Europos atitikties ženklas - 19/04/2010

Ženklas CE © ES

Europos Komisija pradeda informavimo apie ženklą CE kampaniją. Šis ženklas sukurtas siekiant informuoti vartotojus, kad ženklas atitinka ES standartus, ir sudaryti geresnes sąlygas naudotis laisvo prekių judėjimo teise.

Ženklas CE ant produkto (arba jo pakuotės) rodo, kad šis Europoje ar kur kitur pagamintas produktas atitinka Europos Sąjungos saugumo, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

Nors šiuo ženklu prekės ženklinamos jau daugiau negu penkiolika metų, dauguma žmonių vis dar nežino, ką jis reiškia, ir mano, kad produktai juo žymimi dėl to, kad yra pagaminti Europos Sąjungoje.

Be plačiosios visuomenės, ši kampanija skiriama ir įmonėms, nes ženklo paskirtis - ne tik didinti vartotojų saugumą, bet ir sudaryti geresnes sąlygas naudotis laisvo prekių judėjimo bendrojoje ES rinkoje teise.

Ženklas CE - tai savotiškas pasas, juo pažymėti produktai be kliūčių vežami į visas Europos ekonominės erdvės šalis (tai Europos Sąjungos šalys, Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija). Taigi administracinė našta ir sąnaudos sumažėja, tačiau užtikrinama, kad būtų laikomasi saugumo reikalavimų.

Visa atsakomybė už ženklu CE pažymėtų produktų atitiktį galiojantiems Europos Sąjungos teisės aktams tenka produktus žymintiems gamintojams.

Kai kuriais produktais, jei jie nepažymėti šiuo logotipu, Europos Sąjungoje prekiauti neleidžiama. Tai kompiuteriai, žaislai, buitiniai ir kiti elektros prietaisai, medicinos įranga - daugiau kaip 30 % pramonės gaminių.

 

Plačiau apie žymėjimą ženklu CE DeutschEnglishfrançais

Klausimai ir atsakymai apie žymėjimą ženklu CE English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos