Navigatsioonitee

Euroopa vastavusmärgis - 19/04/2010

CE mark © EU

Euroopa Komisjon käivitab CE-märgist käsitleva teabekampaania, mille eesmärk on lihtsustada kaupade vaba liikumist Euroopas ning teavitada tarbijaid.

Iga kord, kui näete Euroopas või mujal valmistatud tootel CE-märgist, võite olla kindel, et see vastab ELi tervishoiu-, ohutus- ja keskkonnanõuetele.

CE-märgis on kasutusel juba üle 15 aasta, kuid enamik inimesi ei tea siiani, mida see tähistab, ning paljude arvates tähendab see seda, et toode on valmistatud Euroopas.

Kampaania on suunatud ka ettevõtetele. Märgis ei paranda mitte üksnes kasutajaohutust, vaid see loodi ka kaupade vaba liikumise lihtsustamiseks ELi ühtsel turul.

CE-märgis annab tunnistust kaupade usaldusväärsusest, võimaldades nende takistamatut ringlust Euroopa Majanduspiirkonnas, kuhu lisaks ELi liikmesriikidele kuuluvad ka Island, Liechtenstein ja Norra. See vähendab bürokraatiat ning kulusid, tagades samal ajal ohutuse.

CE-märgise kandmisega tootele, võtab tootja täieliku vastustuse toote ELi nõuetele vastavuse eest.

Rohkem kui 30% tööstustoodete (sealhulgas arvutid, mänguasjad ja elektrilised majapidamisseadmed) puhul tohib neid ELi turul müüa üksnes juhul, kui need kannavad CE-märgist.

 

Lisateave CE-märgise kohta DeutschEnglishfrançais

Korduvad küsimused CE-märgise kohta English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad