Cesta

Kampaň o označování výrobků, které splňují evropské normy. - 19/04/2010

označení CE © EU

Evropská komise zahajuje informační kampaň zaměřenou na označení CE, které usnadňuje volný pohyb zboží a orientaci spotřebitelů na trhu.

Pokud na výrobku najdete označení CE - ať už byl vyroben v EU nebo jinde - můžete se spolehnout na to, že splňuje všechny požadavky na bezpečnost, zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí.

Přesto, že se toto označení používá již přes 15 let, většina lidí netuší, co znamená. Nejčastěji se domnívají, že se tak označuje zboží, které bylo vyrobeno v Evropě.

Nová informační kampaň, která chce toto změnit, se týká také podniků. Nejen, že označení CE zvyšuje bezpečnost spotřebitelů - usnadňuje také volný pohyb zboží na rozsáhlém trhu Unie.

Označení CE představuje dostatečnou záruku k tomu, aby výrobek mohl být uveden na trh v kterékoli zemi Evropského hospodářského prostoru (který tvoří 27 členských států EU, Island, Lichtenštejnsko a Norsko). To snižuje administrativní zátěž i náklady, a přitom nevzniká bezpečnostní riziko.

Umístí-li výrobce na své zboží označení CE, zcela přebírá odpovědnost za to, že výrobek odpovídá všem evropským normám.

Více než 30 % průmyslových výrobků, např. osobní počítače, hračky a elektrické spotřebiče, lze na trhu EU prodávat pouze tehdy, nesou-li označení CE.

 

Více informací o označení CE DeutschEnglishfrançais

Označení CE - časté otázky English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy