Navigačný riadok

Európania za kamerou - 09/04/2010

Súťaže krátkych filmov pod taktovkou Európskej komisie otvárajú priestor pre talentovaných filmárov, ktorí sa ich prostredníctvom môžu kreatívne vyjadriť k európskym otázkam.

Dnes končí tohtoročný ročník súťaže o cenu za najlepší videozáznam o podnikaní. Účastníci dostali za úlohu natočiť krátke video, ktoré by čo najlepšie vystihlo podnikateľského ducha. Súťaž sa konala v týchto troch kategóriách: iný spôsob života; výzvy a odmeny; cesta do budúcnosti. Najlepšie filmy v každej kategórii budú odmenené finančnými cenami.

Víťazi druhého ročníka súťaže si medzi sebou rozdelia 22 000 eur a budú pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien, ktoré sa bude konať počas európskeho týždňa malých a stredných podnikov.

Vybrané videá budú použité na propagáciu podnikania a mali by Európanov povzbudiť k zakladaniu vlastných firiem. V dnešnej dobe sa nájde len málo odvážlivcov, ktorí sa vydajú na túto dobrodružnú cestu. Podnikatelia sú však základom konkurencieschopného a inovatívneho európskeho hospodárstva.

Víťaza ďalšej súťaže s názvom Európa v obrazoch spoznáme 14. apríla. Súťažiaci mali predstaviť svoju pozitívnu víziu Európy z umeleckého
alebo dokumentárneho hľadiska, ktorému nemusel chýbať vtip a fantázia. S pomocou fondov audiovizuálnej knižnice Európskej komisie tak mali vytvoriť originálny krátky film, ktorý mal byť zameraný na všetkých Európanov bez ohľadu na ich vek alebo pôvod. Cena pre víťaza súťaže je 10 000 eur.

Cieľom týchto audiovizuálnych iniciatív je zviditeľniť politiky a činnosti EÚ, ktorá sa už podobným spôsobom prezentuje krátkymi videami na kanáli EU Tube (portál YouTube).

Európska cena za videozáznam o podnikaní 2010

Súťaž Európa v obrazoch English

EU Tube - Európske spoločenstvo zvukov a obrazov DeutschEnglishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy