Ścieżka nawigacji

Europejczycy o Europie - 09/04/2010

W konkursach na najlepszy film o tematyce europejskiej zorganizowanych przez Komisję każdy ma szansę wykazać się kreatywnością i talentem.

Dzisiaj mija termin nadsyłania zgłoszeń na Europejski Konkurs Filmów o Przedsiębiorczości 2010. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcenie krótkiego filmu promującego ducha przedsiębiorczości na jeden z następujących tematów: "Przedsiębiorczość - Inny sposób na życie", "Przedsiębiorczość - Wyzwania i satysfakcja", "Przedsiębiorczość - Droga ku przyszłości". Nagrodzone zostaną najlepsze filmy w każdej z tych kategorii.

W tegorocznej edycji konkursu zwycięzcy otrzymają nagrody, których łączna suma wynosi 22 tys. euro. Zostaną również zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się w Brukseli 25 maja w ramach Europejskiego Tygodnia MŚP.

Wybrane nagrania wideo mają zachęcać Europejczyków do założenia własnej firmy. Dziś niewiele osób myśli o rozpoczęciu własnej działalności, a szkoda, bo to właśnie przedsiębiorcy stanowią podstawę konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki europejskiej.

Z kolei 14 kwietnia poznamy zwycięzcę konkursu "Europa w obrazach". Prace miały wyrażać osobistą wizję Europy autora. Pozytywny obraz Europy można było przedstawić w formie artystycznej, dokumentalnej, humorystycznej bądź fabularnej. W filmie można było wykorzystać materiały archiwalne z biblioteki cyfrowej Komisji. Film miał być oryginalny i przyciągać szeroką publiczność w każdym wieku i z różnych środowisk. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. euro.

Inicjatywy te mają na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat polityki i działań UE. Warto pamiętać, że UE publikuje liczne nagrania wideo na unijnym kanale EU Tube w portalu YouTube.

Europejski Konkurs Filmów o Przedsiębiorczości 2010

Konkurs "Europa w obrazach" English

EU Tube - Europa do oglądania i do słuchania DeutschEnglishfrançais

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki