Navigācijas ceļš

Eiropieši taisa paši savu kino! - 09/04/2010

Eiropas Komisijas rīkotajos īsfilmu konkursos ikvienam ir iespēja radoši izpausties un likt lietā savu kinematogrāfista talantu, pievēršoties ES svarīgiem jautājumiem.

Šodien beidzas darbu iesniegšanas termiņš 2010. gada Eiropas Uzņēmējdarbības video konkursam. Dalībniekus aicināja uzņemt īsfilmu, kas atspoguļo šādus jautājumus: sava uzņēmuma vadīšana kā atšķirīgs dzīvesstils, grūtības un ieguvumi, uzņēmējdarbība kā ceļš uz nākotni. Labākos darbus katrā no minētajām kategorijām apbalvos.

Šoreiz uzvarētāji savā starpā sadalīs vairāk nekā 22 000 eiro, un viņus uzaicinās piedalīties svinīgā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 25. maijā Briselē Eiropas MVU nedēļas ietvaros.

Par uzvarējušiem atzīs tos darbus, kuri vislabāk ES iedzīvotājus iedrošina dibināt pašiem savu uzņēmumu. Kaut arī uzņēmēji ir konkurētspējīgas un inovatīvas Eiropas neatņemams priekšnoteikums, pašlaik tikai neliela daļa iedzīvotāju apsver iespējas pašiem mesties šādā piedzīvojumā.

Papildus šim konkursam notiek vēl viens īsfilmu konkurss — "Eiropas portrets". Tā uzvarētājs būs zināms 14. aprīlī. Konkursa "Eiropas portrets" dalībniekiem bija jāpiedāvā personisks un pozitīvs skatījums uz Eiropu, brīvi izvēloties rakursu, — tas varēja būt māksliniecisks, dokumentāls, humoristisks vai pat fantāzija. Viņus aicināja rakties pa Komisijas audiovizuālo bibliotēku un izmantot tās materiālus, lai izveidotu savu īsfilmu, kas būtu interesanta dažāda vecuma un dzīves gājuma eiropiešiem. Uzvarētājs saņems naudas balvu 10 000 eiro apmērā.

Šo audiovizuālo iniciatīvu mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar ES politiku un pasākumiem. ES arī regulāri publicē daudzus videomateriālus vietnē "EU Tube", kas ir viena no populārās vietnes "YouTube" tematiskajām sadaļām.

Eiropas Uzņēmējdarbības video balva 2010

Konkurss "Eiropas portrets" English

Vietne "EU Tube" — skaņu un attēlu kopiena DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites