Cesta

Pozor Evropo - natáčíme! - 09/04/2010

Komise pořádá soutěž o nejlepší video s cílem dát každému příležitost se kreativně vyjádřit a projevit svůj filmařský talent v kontextu otázek, které se týkají celé Evropy.

Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku soutěže o nejlepší video o podnikání je právě dnes. Podmínkou účasti bylo zaslat krátké video vyzdvihující hodnoty podnikatelského ducha, a to v následujících kategoriích: podnikání coby jiný životní styl, výzvy a úspěchy při podnikání, budoucnost podnikání. Cenu získá nejlepší video z každé kategorie.

V tomto druhém ročníku soutěže se vítězové podělí o více než 22 000 eur. Ocenění jim budou předána na slavnostním udílení cen, které se bude konat 25. května v Bruselu při příležitosti Evropského týdne malých a středních podniků.

Vybraná videa budou použita v kampani, jež má Evropany motivovat k založení vlastního podniku. Těch, kteří se dnes do takového dobrodružství pustí, je poměrně málo. Podnikatelé přitom hrají při udržování konkurenceschopné a inovativní Evropy naprosto zásadní roli.

Kromě toho se organizuje podobná soutěž s názvem Evropa v obrazech. Její vítěz bude oznámen 14. dubna. Účastníci této soutěže měli za úkol ztvárnit, jak si ideálně představují budoucí vývoj Evropy. Jejich videonahrávky mohly být umělecké, dokumentární, humorné či dokonce čirá fikce. K vytvoření svého originálního videa, které by zaujalo diváky všech věkových kategorií a profesních zaměření, přitom účastníci mohli využít materiálů z digitální knihovny Evropské komise. Vítěz získá cenu ve výši 10 000 eur.

Tyto soutěže s audiovizuálním zaměřením mají za cíl seznámit veřejnost s politikami a akcemi EU. Za stejným účelem Unie rovněž zveřejňuje nejrůznější videonahrávky v tematické sekci internetových stránek You Tube nazvané EU Tube.

Evropská cena za nejlepší video o podnikání 2010

Soutěž Evropa v obrazech English

EU Tube - Evropa zvukem i obrazem DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy