Navigācijas ceļš

Mazāk birokrātijas nozīmē lielākus ietaupījumus - 23/10/2009

Sieviete, kurai rokās ir dokuments, ko rotā ES simbols, pastumj malā mapju kaudzi ©EC

Pateicoties jaunajiem birokrātijas mazināšanas priekšlikumiem, ES uzņēmumi varētu ik gadu ietaupīt vairāk nekā 40 miljardus eiro.

Komisija 2007. gadā izvirzīja sev mērķi līdz 2012. gadam par 25% samazināt ikgadējās administratīvās izmaksas, kas uzņēmumiem rodas, pildot ES tiesību aktu prasības.

Šobrīd, kad līdz termiņam palikuši vēl divi gadi, Eiropas Savienībā minētā mērķa sasniegšanā ir paveikts daudz, un no tās jaunākā progresa ziņojuma datiem izriet, ka šo mērķi var pat pārsniegt.

Komisija lēš, ka ik gadu kopējais slogs, ko uzņēmējiem rada ES tiesību aktu un ar tiem saistīto valsts tiesību aktu noteiktā birokrātija, ir apmēram 124 miljardi eiro.

Šobrīd, pateicoties ieviestajiem un apstiprinātajiem pasākumiem, uzņēmumu administratīvo izmaksu ietaupījumi sasniedz 7 miljardus eiro gadā. Turklāt tie varēs ietaupīt vēl 31 miljardu eiro gadā, ja ES līderi un likumdevēji vienosies par pasākumiem, kas jau iesniegti apstiprināšanai. Šie pasākumi ir, piemēram, vienkāršāki uzskaites noteikumi uzņēmumiem, kur strādājošo skaits nepārsniedz 10, un elektronisku pievienotās vērtības nodokļa faktūru izmantojums bez ierobežojumiem.

Vēl 2,1 miljardu eiro ļaus ietaupīt jaunie priekšlikumi vienkāršot procedūras uzņēmuma atzīšanai par kuģu kravu pārvadātāju, vienkāršot bilanci un peļņas un zaudējumu pārskatus, atbrīvot viesnīcas un lētas tūristu mītnes (B&B) no statistikas datu sniegšanas un citi.

Visi plānotie, ierosinātie un apstiprinātie pasākumi kopā nodrošina kopējo ietaupījumu vairāk nekā 40 miljardu eiro apmērā, kas ir 33% no kopējā administratīvā sloga.

“Komisijai noteikti izdosies īstenot savu mērķi mazināt birokrātiju uzņēmumiem,” izteicās priekšsēdētājs Barrozu.

Birokrātijas mazināšana ir izšķirīgs elements Komisijas stratēģijā, kuras mērķis ir apturēt ekonomikas lejupslīdi un veicināt uzņēmējdarbības strauju attīstību laikā, kad kredīti joprojām ir grūti pieejami. Daudzi no šiem pasākumiem ir pielāgoti mazajiem uzņēmumiem, kas nodrošina lielāko daļu darbavietu ES. Šie uzņēmumi bieži vien saskaras ar administratīviem šķēršļiem un grūtībām, kas liedz iegūt finansējumu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites