Naršymo kelias

Mažiau biurokratizmo – daugiau naudos - 23/10/2009

Vienas lapas su ES simboliu vietoje aplankų šūsnies © EB

Jei bus priimtos siūlomos biurokratizmo mažinimo priemonės, ES įmonės galės sutaupyti daugiau kaip 40 mlrd. eurų per metus.

2007 m. Komisija pasiryžo iki 2012 m. su ES teisės aktų įgyvendinimu susijusias įmonių metines administracines išlaidas sumažinti 25 %.

Iki termino liko dveji metai, ir iš naujausios ES pažangos ataskaitos matyti, kad ji ketina pasiekti tai, ką užsibrėžė, ir netgi daugiau.

Komisijos apskaičiavimu, visos metinės su ES teisės aktų ir, savo ruožtu, nacionalinių įstatymų vykdymu susijusios bendrovių administracinės išlaidos yra apie 124 mlrd. eurų.

Šiuo metu taikant jau įdiegtas arba patvirtintas priemones įmonių administracinės išlaidos turėtų sumažėti 7 mlrd. eurų per metus. Jeigu ES vadovai ir teisės aktų leidėjai pritartų parengtoms priemonėms, šios išlaidos sumažėtų dar 31 mlrd. eurų per metus. Siūloma taikyti paprastesnes apskaitos taisykles bendrovėms, kuriose dirba ne daugiau kaip 10 žmonių, pašalinti apribojimus naudojant elektronines PVM sąskaitas faktūras ir t. t.

Rengiami pasiūlymai, kaip sutaupyti dar 2,1 mlrd. eurų, pvz., taikant paprastesnio įmonių pripažinimo ekspeditorėmis priemones, supaprastinant balansą, pelno bei nuostolio ataskaitas ir nebereikalaujant viešbučių bei svečių namų, teikiančių nakvynę ir pusryčius, statistinių ataskaitų.

Taikant visas – planuojamas, pasiūlytas ir patvirtintas – priemones būtų sutaupyta daugiau kaip 40 mlrd. eurų, t. y. administracinė našta sumažėtų 33 %.

„Komisija visiškai įvykdė tikslą sumažinti biurokratinių verslo procedūrų“, – pasakė Pirmininkas J. M. Barroso.

Biurokratizmo mažinimas yra vienas iš svarbiausių Komisijos strategijos įveikti ekonominį nuosmukį elementų. Tai būdas padėti įmonėms, kai kreditų rinkos padėtis tebėra įtempta. Daugelis priemonių pritaikyta mažosioms įmonėms, kuriose sukuriama daugiausia dabo vietų ES. Šios įmonės dažnai patiria didelių administracinių suvaržymų ir finansavimo užtikrinimo sunkumų.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos