Naršymo kelias

Mažos įmonės, didelės idėjos - 06/05/2009

Siekiant padėti mažosioms įmonėms ir paskatinti verslumą surengta pirmoji Europos verslininkystės savaitė.

Apie 99 % Europos įmonių yra mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ), t. y. jos turi mažiau kaip 250 darbuotojų. Kadangi MVĮ yra pagrindiniai ES darbdaviai ir naujų darbo vietų šaltiniai, jos yra labai svarbios siekiant, kad Europos ekonomika atsigautų.

Gegužės 6–14 d. Europos Komisija organizuoja pirmąją Europos verslininkystės savaitę. 35 šalyse vyks per 1000 renginių, per kuriuos verslininkai bus informuojami apie įvairias paramos galimybes. Taip pat bus skatinama imtis verslo ir steigti įmones.

Per verslininkystės savaitę siekiama sukurti ES ir MVĮ partnerystę. ES siūlys mažosioms įmonėms paramą ir teiks patarimus. Tai padės MVĮ tapti konkurencingesnėms ir didinti ekonomikos augimą. Per įvairius renginius verslininkai taip pat turės galimybę dalytis patirtimi.

Be to, bus išsamiai informuojama apie ES mažųjų įmonių aktą DeutschEnglishfrançais, kuriuo visoms ES mažosioms ir vidutinėms įmonėms siekiama sudaryti vienodas galimybes ir padėti plėstis, sumažinus biurokratines kliūtis.

Šiuo aktu įtvirtintas principas „pirmiausia galvoti apie mažuosius“: politikos formuotojai raginami atidžiai apsvarstyti kiekvienos naujos taisyklės poveikį mažosioms įmonėms, kad būtų išvengta nereikalingos teisinės ir administracinės naštos. Komisija taip pat siekia padėti mažosioms įmonėms gauti Europos investicijų banko finansinę paramą ir paskatinti moteris bei jaunimą pradėti savo verslą.

Per pastaruosius penkerius metus Komisija taip pat sumažino vyriausybės paramos gavimo apribojimus. Dabar mažosioms įmonėms lengviau sudaryti viešųjų pirkimų sutartis. Šiuo metu Komisija sprendžia užsakovų pavėluoto mokėjimo problemą, dėl kurios didelė įmonių dalis negali apmokėti sąskaitų ir yra priverstos bankrutuoti.

Europos mažųjų įmonių interneto portalas

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos