Navigācijas ceļš

Brisele autoražotājus aicina turpināt ekoloģiskāku automobiļu ražošanu - 29/10/2008

Satiksmes noslogots autoceļš © EC

ES palīdzēs automobiļu ražotājiem būvēt ekoloģiskas automašīnas.

Pasaules finanšu krīze jau skārusi daudzas Eiropas bankas. Nu pienākusi kārta ES autorūpniecībai, pasaulē lielākajai transportlīdzekļu ražotājai.

Ir spēji samazinājusies automašīnu pārdošana, un ražotāji ir spiesti ierobežot ražošanas apjomu un rēķināties ar mazāku peļņu. Pieaugot bažām par gaidāmo ekonomikas lejupslīdi Eiropas Savienībā, uz laiku ir slēgtas dažas Vācijas un Francijas rūpnīcas.

Ņemot vērā šīs ekonomiskās grūtības, Komisija pārskata savu stratēģiju autobūves nozarē. Briselē 29. oktobrī notika konference, kurā apsprieda rezultātus un apzināja viedokļus.

Šo konference norisinās laikā, kad ES apspriež likumdošanu English, kas ļautu līdz 2012. gadam par piekto daļu (līdz 130g/km) samazināt automobiļu radītos oglekļa dioksīda izmešus. Konferences dalībnieki vienojās par mērķi ražot ekoloģiskus automobiļus, tādā veidā mazinot globālo sasilšanu un saglabājot autorūpniecības konkurētspēju. Tiks izveidota darba grupa, kas strādās, lai sekmētu ekoloģiskos automobiļus.

Automobiļi rada aptuveni 12% no CO2 izmešiem. Konferencē panāca vienošanos, ka izmešu samazināšanā nozīme ir ne tikai transportlīdzekļiem, bet arī degvielai, autovadītājiem un autoceļiem. Zinātnes uzdevums ir izstrādāt visdaudzsološākās tehnoloģijas, piemēram, hibrīdo, elektrisko un ūdeņraža automobiļu ražošanai.

Komisija savu stratēģiju autorūpniecībā izstrādāja 2007. gadā. Šī vispusīgā plāna mērķis ir samazināt administratīvo slogu, uzlabot piekļuvi ārpuskopienas tirgiem, ar zinātnes palīdzību sekmēt inovāciju un uzlabot transporta drošumu.

Automobiļu ražotāji vēlas no Eiropas Savienības saņemt 40 miljardus eiro aizdevumu, lai ražotu ekoloģiskākus transportlīdzekļus. Eiropā šī ideja guva atbalstu, kad ASV nesen piekrita 20 miljardus eiro (25 mljrd. dolāru) atvēlēt mazprocentu aizdevumos amerikāņu autorūpniecībai, lai finansētu automobiļus ar ekonomiskāku degvielas patēriņu.

Prasība ierobežot automobiļu radītās izplūdes gāzes ir iekļauta likumdošanas paketē par klimata pārmaiņu mazināšanu, ko ES plāno pieņemt līdz gada beigām. Komisija aicināja ES dalībvalstu valdības nepieļaut, ka šī likumdošanas pakete aiziet nebūtībā ekonomikas lejupslīdes dēļ.

Automobiļu rūpniecība English ir nozīmīgs Eiropas ekonomikas barometrs. Tā rada ap 3% no IKP un veido 7,5% no visas rūpniecības. Tā nodrošina darbu vairāk nekā 2 miljoniem cilvēku un netieši rada vēl vismaz 8 miljonus citu darbavietu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites