Naršymo kelias

Briuselis ragina automobilių gamintojus būti ekologiškus - 29/10/2008

Automobilių spūstis greitkelyje /© EK

ES padės automobilių gamintojams kurti ekologiškus automobilius.

Pasaulinė finansų krizė jau sukrėtė daug Europos bankų. Dabar ją jaučia ir ES automobilių pramonės įmonės, pagaminančios daugiausia variklinių transporto priemonių pasaulyje.

Automobilių parduodama daug mažiau, todėl gamintojai priversti mažinti gamybą ir pelno prognozes. Kai kurios Vokietijos ir Prancūzijos gamyklos buvo laikinai uždarytos vis labiau nerimaujant, kad ES gresia nuosmukis.

Atsižvelgdama į ekonominius sunkumus, Komisija persvarsto šios pramonės šakos strategiją. Spalio 29 d. Briuselyje surengta konferencija, kurios tikslas – apžvelgti rezultatus ir sužinoti nuomones.

Konferencija surengta ES diskutuojant apie teisės aktus, kuriais siekiama sumažinti automobilių išmetamo anglies dvideginio kiekį English penktadaliu (iki 130g/km) iki 2012 m. Dalyviai sutarė siekti tikslo kurti ekologiškus automobilius. Tai būdas ir kovoti su visuotiniu atšilimu, ir išlaikyti pramonę konkurencingą. Bus įsteigta ekologiškus automobilius kurti skatinanti darbo grupė.

Automobiliai išmeta apie 12 % anglies dvideginio. Konferencijoje sutarta, kad siekiant mažinti anglies dvideginio išmetimą reikėtų telkti dėmesį ne tik į transporto priemones, bet ir į kurą, vairuotojus bei kelius. Vykdant mokslinius tyrimus daugiausia dėmesio reikėtų skirti perspektyviausioms technologijoms, pavyzdžiui, hibridiniams, elektra ir vandeniliu varomiems automobiliams.

2007 metais Komisija parengė automobilių pramonės strategiją. Šiuo išsamiu planu siekiama mažinti reguliavimo naštą, gerinti galimybes patekti į užsienio rinkas, skatinti inovacijas vykdant mokslinius tyrimus ir padaryti transportą saugesnį.

Automobilių gamintojai spaudė ES suteikti 40 mlrd. EUR paskolą, kuri padėtų kurti ekologiškesnius automobilius. Europoje idėja sulaukė palaikymo po to, kai JAV patvirtino 20 mlrd. EUR (25 mlrd. USD) mažų palūkanų paskolas JAV automobilių pramonei. Šiomis lėšomis siekiama finansuoti efektyviau kurą vartojančių automobilių kūrimą.

Automobilių išmetamiems teršalams nustatytos ribos įtrauktos į klimato kaitos priemonių paketą, kurį ES siekia priimti iki metų pabaigos. Komisija paragino ES vyriausybes neleisti, kad su klimato kaita būtų kovojama vangiau dėl ekonomikos sulėtėjimo.

Pagrindinis Europos ekonomikos barometras – automobilių pramonė English – sukuria apie 3 % BVP ir sudaro 7,5% visos gamybos. Joje tiesiogiai dirba 2 milijonai žmonių, o nuo jos priklauso mažiausiai dar 8 milijonai darbo vietų.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos