Navigācijas ceļš

Darbu sāk uzņēmumu atbalstam izveidotais Eiropas tīkls "Enterprise Europe" - 06/02/2008

Eiropas tīkla "Enterprise Europe" logo

Jaunā tīkla mērķis ir sniegt atbalstu un padomu mazajiem uzņēmumiem par ES politiku dažādās jomās, programmām un finansējumu.

Mazie uzņēmumi, kas meklē uzņēmējdarbības partnerus citā ES valstī vai padomu, kā īstenot novatorisku ideju, vai iespējas pieteikt Eiropas finansējumu pētījumiem, var izmantot jaunā Eiropas tīkla Enterprise Europe English atbalsta pakalpojumus.

Šis jaunais tīkls apvieno apmēram 500 organizācijas, ieskaitot tirdzniecības palātas, reģionālās attīstības aģentūras un augstskolu tehnoloģiju centrus, kā arī 4000 pieredzējušus speciālistus.

"Tīkls palīdz MVU jo īpaši to darbības sākumā kļūt novatoriskākiem un nostiprināt savas tehnoloģiskās jaudas", paskaidroja par uzņēmumiem un rūpniecību DeutschEnglishfrançaispolsky atbildīgais ES komisārs Ginters Ferhoigens.

Eiropas tīkls "Enterprise Europe"sniedzas ārpus ES robežām: tas aptver Turciju, Bijušo Dienvidslāvijas Republiku Maķedoniju, Norvēģiju, Īslandi, Armēniju, Izraēlu un Šveici. Neskatoties uz likvidētajām valstu robežām, mazāk par vienu uzņēmumu no desmit mazajiem uzņēmumiem savas darbības izvērš ārpus savas valsts. Tāpēc tīkls tiecas pamudināt uzņēmumus uz pārrobežu sadarbību.

Mazajiem uzņēmumiem ne vienmēr ir viegli būt informētiem par pārmaiņām ES tiesiskajā regulējumā un politikā. Turpmāk tie varēs izmantot jaunā tīkla atbalsta pakalpojumus, lai saņemtu informāciju vai padomu par iespējām un eventuālajām izmaiņām. Tīkls gādās arī par to, lai popularizētu daudzos ES finansējuma avotus – par labu reģioniem, sociālajai politikai, pētniecībai vai videi – un lai Komisija būtu informēta, vai ES politika un iniciatīvas atbilst uzņēmumu vajadzībām, nekaitējot ne to konkurētspējai, ne to inovācijas potenciālam.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites