Navigācijas ceļš

ES birokrātijas samazināšanas iniciatīvai ir pirmie pozitīvie rezultāti - 30/01/2008

Kaudzē sakrauti dokumenti uz rakstāmgalda

Kā Eiropas iedzīvotāji, tā uzņēmumi bauda pirmos ar ES birokrātijas samazināšanas iniciatīvu saistītā darba augļus, teikts progresa ziņojumā.

Eiropas Savienība, 2007. gadā likvidējusi gandrīz 5000 Eiropas tiesību aktu lappušu jeb aptuveni 300 juridiskus tekstus, bauda tiesību aktu vienkāršošanas English darba pirmos augļus. Saskaņā ar novērtējumiem 2007. gadā uzņēmumi ir ietaupījuši 500 miljonus eiro un paredzams, ka drīzumā tie ietaupīs vēl 800 miljonus eiro.

Novērtēts, ka 80% administratīvo šķēršļu rada 40 ES tiesību akti. Komisija vēlas izbeigt šādu situāciju, un 2007. gada janvārī tā izvirzīja sev mērķi samazināt uzņēmumiem nevajadzīgi izvirzītās administratīvās prasības English par 25% līdz 2012. gadam.

Lai to panāktu, Komisija plāno pārskatīt dažus tiesību aktus, neskaitējot to mērķim un nemazinot aizsardzību, ko tie garantē. Minami šādi piemēri.

  •  Maksājumu sistēmu DeutschEnglishfrançais vienkāršošana, lai Eiropas iedzīvotāji varētu izdarīt maksājumus jebkur ES tikpat ērti un droši kā pašu mājās. ES tautsaimniecība varētu šādi ietaupīt līdz 28 miljardiem eiro gadā.
  • Kopienas Muitas kodeksa modernizēšana DeutschEnglishfrançais, lai aiztaupītu rakstu darbu un tuvinātu ES 27 muitas pārvalžu dartorsistēmas, tā veicinot starptautiskās tirdzniecības strauju augšupeju.
  • Bezprecedenta apdrošināšanas tiesību pārskatīšana DeutschEnglishfrançais, 14 tiesību aktus aizstājot ar vienu tiesību aktu, kas garantēs vienotu aizsardzību apdrošināšanas ņēmējiem visā ES.
  • "Mazās uzņēmējdarbības akts Eiropai", kuru paredzēts izziņot šovasar, lai vienkāršotu normas, ko piemēro mazajiem uzņēmumiem English.

Komisijai šajā darbā palīdz neatkarīga komiteja, un ir izveidota īpaša tīmekļa vietne, lai apkopotu ieteikumus, kurus nosūtījuši uzņēmumi un iedzīvotāji no visas Eiropas.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites