Naršymo kelias

ES siūlo uždrausti žvejybą dreifuojančiaisiais tinklais - 19/05/2014

Jūros vėžlys Viduržemio jūroje

ES pareiškė ketinanti visiškai uždrausti žvejybą dreifuojančiaisiais tinklais Europos vandenyse, nes dėl jos kyla pavojus saugomoms rūšims.

Dreifuojantysis tinklas yra toks žvejybos tinklas, kuris driekiasi arti vandens paviršiaus ir yra skirtas ten paprastai plaukiojančioms žuvims gaudyti.

Tačiau į tokius tinklus gali įkliūti ir saugomų rūšių gyvūnų, pavyzdžiui, vėžlių ir kai kurių rūšių jūros paukščių bei žinduolių.

Apribojimų esama jau dabar: šiais tinklais draudžiama žvejoti kai kurių migruojančių rūšių žuvis, pavyzdžiui, tunus ir durklažuves, visiškai uždrausti dideli (ilgesni kaip 2,5 km) dreifuojantieji tinklai.

Tačiau tebėra neišspręstas šių tinklų poveikio saugomoms rūšims klausimas ir nuolat gaunama pranešimų apie tai, kad žvejai juos naudoja neteisėtai arba naudojasi teisės aktų spragomis.

Todėl ES pasiūlė nuo 2015 m. sausio 1 d. šiuos tinklus uždrausti visiškai.

Kad būtų lengviau užtikrinti šių taisyklių laikymąsi, Europoje taip pat bus uždrausta šiuos tinklus laikyti žvejybos laivuose. Be to, aiškiau apibrėžta, kas yra dreifuojantysis tinklas.

Taisyklių nesilaikymas

Kadangi dreifuojančiaisiais tinklais žvejojama dideliame plote ir daug laivų, kuriuose naudojami tokie tinklai, yra maži, užtikrinti dabartinių taisyklių laikymąsi yra sunku. Taigi Europa nevykdo savo tarptautinio įsipareigojimo riboti naudojimąsi šiais tinklais.

ES siekia kiek įmanoma sumažinti žvejybos poveikį jūrų ekosistemoms. Tikimasi, kad visiškai uždraudus žvejybą dreifuojančiaisiais tinklais užtikrinti taisyklių laikymąsi bus lengviau. Panašus draudimas jau taikomas Baltijos jūroje.

Poveikis žvejams

Dreifuojančiaisiais tinklais žvejoja kelių ES šalių, įskaitant Portugaliją, Slovėniją ir Jungtinę Karalystę, žvejai. Tačiau jų naudojimas yra sezoninis – daugeliu atvejų šie tinklai naudojami tik kelis mėnesius per metus. Kai kurie žvejai juos naudoja vos keletą savaičių per metus.

Todėl laivams, kuriuose naudojami tokie tinklai, leidžiama naudoti ir kitą įrangą, o tai reiškia, kad uždraudus žvejybą dreifuojančiaisiais tinklais, šiais laivais bus galima žvejoti toliau.

Pranešimas spaudai apie ES pasiūlymą visiškai uždrausti žvejybą dreifuojančiaisiais tinklais 

Klausimai ir atsakymai apie ES draudimą žvejoti dreifuojančiaisiais tinklais English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos