Naršymo kelias

ES ketina tobulinti mokyklose vykdomas sveikos mitybos programas - 04/02/2014

Prie knygų rietuvės besišypsantis mokinys su prakąstu obuoliu rankoje

ES siūlo tobulinti mokyklose vykdomas sveikos mitybos programas ir taip padėti spręsti prastos vaikų mitybos problemą.

Naujoji programa bus parengta sujungus 2 dabartines programas – vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programą ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programą, pagal kurias skiriama lėšų vaisių ir pieno dalijimui mokyklose siekiant ugdyti sveikos mitybos įpročius. Kasmet šiomis programomis ES pasinaudoja apie 30 milijonų vaikų.

Dabar jos bus sujungtos į vieną programą, kurios šūkis „Valgyk sveikai – jauskis gerai“. Pagal ją daugiau dėmesio bus skirta edukacinėms priemonėms, kad vaikai daugiau sužinotų apie sveiką mitybą, maisto produktų gamybą ir maisto švaistymo problemą. Tarp šių priemonių galėtų būti, pavyzdžiui, lankymasis ūkiuose.

Prasta mityba

Daugumoje šalių vaikai valgo vis mažiau vaisių ir daržovių ir geria vis mažiau pieno. Vietoj to valgoma vis daugiau labai perdirbtų produktų.

Pasaulio sveikatos organizacijos Englishespañolfrançais duomenimis, vaikų nutukimo problema Europoje didėja. 2008 m. antsvorio turėjo arba buvo nutukę maždaug ketvirtadalis 6–9 metų vaikų Europoje, o 2010 m. tokių problemų turėjo jau kas trečias vaikas.

Todėl naująja programa bus siekiama:

  • veiksmingiau spręsti prastos mitybos problemą,
  • tobulinti sveikos mitybos programų edukacines priemones,
  • padėti kovoti su nutukimu.

Paprastesnis organizavimas

Šiuo metu pieno vartojimo skatinimo mokyklose programoje dalyvauja visos ES šalys, o vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programoje – dauguma šių šalių (JK, Švedija ir Suomija nusprendė nedalyvauti). Dalyvavimas naujoje programoje taip pat bus savanoriškas, o ES šalys galės rinktis, kuriuos maisto produktus dalyti.

Naujajai programai bus skirta 230 mln. eurų. Tai daugiau negu skirta šiems metams (197 mln. eurų), tačiau vaisių ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programoms iki 2020 m. jau numatytas biudžetas nebus viršijamas.

Tikimasi, kad sujungus programas sumažės mokykloms ir nacionalinėms institucijoms tenkanti administracinė ir organizacinė jų įgyvendinimo našta, o maisto produktų dalijimas bus ekonomiškai efektyvesnis.

ES vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programa 

ES pieno vartojimo skatinimo mokyklose programa Deutsch (de) English (en) français (fr)  

Dažnai užduodami klausimai apie vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programas Englishfrançais 

Pranešimas spaudai „Valgyk sveikai – jauskis gerai“. Komisija siūlo sujungti ir tobulinti šiuo metu vykdomas pieno ir vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programas“

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos