Navigācijas ceļš

Jaunā kampaņa atspoguļo, kā lauksaimniecība ietekmē mūsu ikdienas dzīvi - 21/10/2013

Dzeltens kombains uz lauka

No pārtikas, ko ēdam, līdz apģērbam, ko valkājam, — it visur mēs saskaramies ar Eiropas lauksaimnieku darba augļiem. Ir sākusies jauna ES kampaņa, lai atgādinātu par to, cik liela nozīme lauksaimniecībai ir mūsu dzīvē.

Eiropas Savienībā ir vairāk nekā 12 miljoni zemnieku, kas strādā pilnu darba dienu, bet vēl 36 miljoni darbvietu ir tieši saistīti ar Eiropas lauksaimniecību. Tomēr pētījumi liecina, ka Eiropas pilsētnieki jūtas arvien atsvešinātāki no lauku dzīves un lauksaimniecības. Lai novērstu šo tendenci, Eiropas Savienība ir sākusi kampaņu “Rūpes par mūsu saknēm”, kurā uzsvērts, cik liela nozīme ir lauksaimniecībai, un izskaidrots, kā ES lauksaimniecības politika palīdz to atbalstīt.

Runa ir ne tikai par pārtiku

Kampaņā galvenais uzsvars ir likts uz dažnedažādām lietām, kuras mums palīdz baudīt dzīvi un kuras nebūtu iespējamas bez Eiropas lauksaimniecības. No Francijas sieriem mūsu ledusskapī un Itālijas vilnas džemperiem līdz Nīderlandes tulpēm, kas rotā mūsu galdu, — it visur mēs saskaramies ar Eiropas lauksaimnieku darbu. Tomēr kampaņa ne tikai pievērš uzmanību viņu ražojumiem, bet arī uzsver lauksaimniecības nozīmi citās jomās, piemēram, stimulējot izaugsmi lauku kopienās un aizsargājot Eiropas vidi un dabas ainavas.

Kampaņas “Rūpes par mūsu saknēm DeutschEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskilietuvių kalbaromână” tīmekļa vietnē ir atrodama informācija par to, kā darbojas ES lauksaimniecības politika, un piedāvāti materiāli lauksaimniekiem un skolotājiem, kuri vēlas plašāk paskaidrot, kāds ir viņu darbs un kā viņiem palīdz ES. Notiks arī dažādi pasākumi, kuros cilvēki interaktīvā veidā varēs uzzināt vairāk par Eiropas lauksaimniecību.

Kāpēc mēs runājam par lauksaimniecības politiku?

Kampaņa ir sākta pēc tam, kad jūlijā tika panākta vienošanās no 2014. gada ieviest izmaiņas ES lauksaimniecības politikā. Kopējā lauksaimniecības politika (saīsināti saukta par KLP) ir izveidota, lai zemnieki varētu nopelnīt pienācīgu iztiku, un tanī pašā laikā Eiropas iedzīvotājiem būtu nodrošināta laba pārtika par samērīgām cenām.

Izmaiņas šajā politikā bija paredzētas, lai nostiprinātu taisnīguma principu lauksaimniecībā, proti, līdzīgāk sadalītu naudu starp visām ES valstīm. Būs arī pieejams jauns finansējums, lai palīdzētu jaunajai lauksaimnieku paaudzei un gādātu par lauksaimniecības ekoloģiskumu.

Rūpes par mūsu saknēm DeutschEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskilietuvių kalbaromână

Lauksaimniecībā valdīs taisnīgums un ekoloģija

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites