Naršymo kelias

Nauja kampanija parodo, kaip ūkininkavimas veikia kasdieninį gyvenimą - 21/10/2013

Geltonas kombainas javų lauke

Daugybė mus supančių dalykų, pradedant maistu, baigiant rūbais, yra Europos ūkininkų darbo rezultatai. Pradėta nauja ES informacijos kampanija apie žemės ūkio svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime.

ES visą savo laiką vien ūkininkavimui skiria per 12 mln. žmonių, o tiesiogiai nuo Europos žemės ūkio priklauso dar 36 mln. darbo vietų. Tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad Europos miestų gyventojai jaučiasi vis labiau nutolę nuo kaimo gyvenimo ir žemės ūkio. Siekdama pakeisti šią tendenciją Europos Sąjunga pradėjo kampaniją „Rūpinamės savo šaknimis“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žemės ūkio svarbą ir į tai, kaip ES žemės ūkio politika padeda ją remti.

Ne tik maistas

Kampanijoje skiriama dėmesio įvairiems mūsų mėgiamiems dalykams, kurie priklauso nuo Europos žemės ūkio: prancūziškiems sūriams mūsų šaldytuvuose, itališkai vilnai mūsų megztiniuose, olandiškoms tulpėms ant mūsų stalų – visur įdėta Europos ūkininkų darbo. Be pagaminamų produktų, kampanija taip pat atkreipiamas dėmesys į ūkininkavimo svarbą kitose srityse: ekonomikos augimo skatinimo kaimo bendruomenėse, Europos aplinkos ir kraštovaizdžių apasaugos ir t. t.

Kampanijos interneto svetainėje – „Rūpinamės savo šaknimis“ – pateikiama išsami informacija apie tai, kaip ES žemės ūkio politika veikia, ir specialios medžiagos ūkininkams bei mokytojams, norintiems plačiau paaiškinti, ką jie dirba ir kaip ES jiems padeda. Taip pat bus organizuojami įvairūs renginiai, per kuriuos žmonės su Europos žemės ūkiu galės susipažinti iš arti.

Kodėl svarbu diskutuoti apie žemės ūkio politiką?

Kampanijos imtasi po liepos mėnesio susitarimo nuo 2014 m. keisti ES žemės ūkio politiką. Bendroji žemės ūkio politika (BŽŪP) skirta užtikrinti, kad ūkininkai galėtų iš šios veiklos pragyventi, o europiečiai turėtų pakankamai gero ir nebrangaus maisto.

Politikos pakeitimais buvo siekiama sąžiningesnio ūkininkavimo lėšas ES paskirstant tolygiau. Bus skiriamas ir naujas finansavimas, skirtas padėti naujos kartos jauniems ūkininkams ir siekti ekologiškesnio ūkininkavimo.

Rūpinamės savo šaknimis

Tikslas – teisingesnis ir ekologiškesnis ūkininkavimas

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos