Navigatsioonitee

Uue kampaaniaga rõhutatakse põllumajanduse tähtsust meie igapäevaelus - 21/10/2013

Kollane kombain vilja lõikamas

Euroopa põllumeeste töö tulemused ümbritsevad meid kõikjal, alates toidust mida me sööme ja lõpetades rõivastega, mida me kanname. Euroopa Komisjon on algatanud uue kampaania, mille eesmärk on suurendada teadlikkust põllumajanduse tähtsusest meie igapäevaelus.

ELis on üle 12 miljoni täistööajaga põllumajandustootja ning veel 36 miljonit töökohta sõltuvad otseselt Euroopa põllumajandusest. Uuringud näitavad aga, et Euroopa linnaelanikkond tunneb end maaelust ja põllumajandusest üha enam võõrdununa. Sellise suundumuse peatamiseks algatas Euroopa Liit kampaania „Hoolitseme oma juurte eest”, et rõhutada põllumajanduse olulisust ning ELi põllumajanduspoliitika rolli selle toetamisel.

Mitte üksnes toit

Kampaania keskendub mitmesugustele hüvedele, mis sõltuvad Euroopa põllumajandusest. Prantsuse juust meie külmkapis, Itaalia vill meie kampsunites ja Hollandi tulbid meie vaasides – Euroopa põllumeeste tööd võib märgata kõikjal. Kuid peale nende toodangu tutvustamise on kampaania eesmärk juhtida tähelepanu ka põllumajanduse tähtsusele muudes valdkondades, nagu majanduskasvu edendamine maapiirkondades ning Euroopa looduskeskkonna ja -maastike kaitse.

Kampaania veebisaidil „Hoolitseme oma juurte eest DeutschEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskilietuvių kalbaromână” antakse põhjalik ülevaate sellest, kuidas ELi põllumajanduspoliitika toimib. Samuti leidub seal materjale põllumeestele ja õpetajatele, kes soovivad selgitada lähemalt, mida põllumajandustootjad teevad ning kuidas EL neid selles toetab. Korraldatakse ka mitmesuguseid üritusi, et pakkuda inimestele interaktiivseid viise Euroopa põllumajandusega tutvumiseks.

Miks just põllumajanduspoliitika?

Käesoleva aasta juulis jõuti kokkuleppele muuta alates 2014. aastast ELi põllumajanduspoliitikat. Ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) eesmärk on tagada põllumajandustootjatele kindel sissetulek ning eurooplastele kvaliteetne toit mõistlike hindadega.

ÜPP muudatustega soovitakse saavutada õiglasem põllumajandus, jaotades vahendeid ELis võrdsemalt. Samuti võetakse kasutusele uued rahastamisvahendid, millega toetatakse noori põllumajandusettevõtjaid ning põllumajanduse muutmist keskkonnasõbralikumaks.

Hoolitseme oma juurte eest DeutschEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskilietuvių kalbaromână

Põllumajanduse muutmine õiglasemaks ja keskkonnasõbralikumaks

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad