Navigačný riadok

Krava so štítkom v každom uchu © EÚ

Komisia sa usiluje o ochranu spotrebiteľa a zabezpečenie presnosti a pravdivosti balených potravín predávaných v EÚ – aby ste jedli naozaj to, čo je na nich uvedené.

Právne predpisy EÚ v oblasti bezpečnosti potravín a ochrany spotrebiteľa hovoria jasným jazykom: spotrebitelia musia byť pravdivo informovaní o tom, čo si kupujú, a všetky zložky musia byť uvedené na obale.

To, že niektoré potravinárske produkty, ktoré boli podľa svojho označenia vyrobené z hovädzieho mäsa, obsahovali v skutočnosti koňacinu, dokazuje, že tieto základné požiadavky nie sú vo všetkých prípadoch dodržiavané. Konské mäso sa môže v EÚ predávať, ale jeho prítomnosť musí byť vyznačená na obale.

Členské štáty už dlhší čas spolupracujú v záujme toho, aby boli všetky produkty, ktorých označenie obsahuje nepravdivé informácie, stiahnuté z predaja.

Komisiu informovali o probléme s konským mäsom ako prvé orgány Spojeného kráľovstva 8. februára. Prostredníctvom siete pre bezpečnosť potravín English sa vydalo upozornenie pre všetky členské štáty EÚ. Jednotlivé krajiny začali potravinárske produkty testovať a zistili viacero prípadov nezákonného obsahu konského mäsa.

Ako zareaguje EÚ?

Komisia vypracovala plán na koordináciu mesačného programu, počas ktorého sa mäsové produkty budú testovať na prítomnosť konského mäsa a konského mäsa obsahujúceho fenylbutazón. Tento liek na utíšenie bolesti sa nesmie podávať zvieratám, ktorých mäso budú konzumovať ľudia.

15. februára vlády členských štátov schválili tento plán – s možnosťou predĺžiť testovanie o ďalší mesiac.

Čo bude robiť EÚ v budúcnosti?

Od 13. decembra 2014 sa na označeniach potravín bude musieť uvádzať aj to, či bielkoviny pridané do mäsového výrobku pochádzajú z rovnakého druhu zvieraťa.

Komisia čoskoro predloží návrhy týkajúce sa:

  • zlepšenia harmonizácie v oblasti sankcií v prípade podvodu v dodávateľskom reťazci;
  • rozšírenia pravidiel EÚ o pôvode potravín na viacero typov potravín (napr. nad rámec vajec, medu a hovädzieho mäsa pochádzajúcich z krajín mimo EÚ) a všetky druhy mäsa.

Lepšie označovanie nie je prostriedkom na zaistenie bezpečnosti potravín. Podľa platných právnych predpisov môžu výrobcovia a maloobchodníci predávať len bezpečné potraviny.

Lepšie označovanie potravín má spotrebiteľom umožniť, aby sa pri svojich nákupoch mohli informovane rozhodovať a nakúpené potraviny bezpečne konzumovať.

Viac o pravidlách EÚ v oblasti bezpečnosti potravín danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy