Naršymo kelias

Konsultacijos dėl ES ekologiško maisto ir gėrimų taisyklių - 16/01/2013

Ekologinės gamybos logotipas: 12 baltų žvaigždučių, lapo forma išdėstytų žaliame fone © ES

Kaip, jūsų nuomone, geriausia skatinti ekologiškų produktų gamybą Europoje?

Griežtomis ES taisyklėmis dėl ekologiškų maisto produktų ir gėrimų siekiama didinti vartotojų pasitikėjimą ir paremti ekologiškai ūkininkaujančius Europos ūkininkus, parodyti, kaip jie puoselėja žemę, biologinę įvairovę ir aukštus gyvūnų apsaugos standartus.

Šiuo metu apie 2 % visų ES vartotojų įsigyjamų maisto produktų yra sertifikuoti kaip ekologiški, ekologiškais pripažįstama 200 000 ūkių (2 % viso skaičiaus).

Dabar Europos Komisija nagrinėja, kaip patobulinti ES ekologiškų produktų taisykles ir dar labiau padidinti jų paklausą, todėl ji nori pasiteirauti, kaip, jūsų nuomone, būtų galima:

  • supaprastinti taisykles, bet kartu užtikrinti, kad standartai išliktų ne mažiau griežti;
  • užtikrinti, kad į ekologiškų maisto produktų grandinę atsitiktinai nepatektų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), kuriuos naudoti pagal šias taisykles draudžiama;
  • skatinti vartoti ekologiškus produktus, nustačius ženklinimo taisykles (ypač susijusias su privalomu europinio logotipo naudojimu ant visų ES pagamintų ekologiškų produktų);
  • atnaujinti 2004 m. Europos Komisijos ekologinio ūkininkavimo plėtros veiksmų planą;
  • griežtinti kontrolę, kad būtų išvengta apgaulės;
  • pašalinti dabartinių importo taisyklių trūkumus.

Konsultacijos internetu vyks iki 2013 m. balandžio 10 d. Atsižvelgus į gautus atsiliepimus bus nuspręsta, ko imtis toliau. Europos Komisija ketina pasiūlyti galimus taisyklių pakeitimus maždaug 2013 m. pabaigoje.

Šiuo metu maisto produktai gali būti vadinami ekologiškais tik tuo atveju, jei 95 % jų žemės ūkio kilmės sudėtinių dalių yra ekologiškos. Svarbiausi ekologinio ūkininkavimo principai – aplinkos apsaugos ir gyvūnų gerovės užtikrinimas. Ūkininkai turi vengti sintetinių chemikalų (trąšų, pesticidų, priedų, vaistų) arba iš esmės sumažinti jų naudojimą.

Kad ekologiškais būtų pripažinti importuoti maisto produktai, jų kilmės šalių ekologiškų produktų taisyklės ir sertifikavimo institucijos turi būti pripažintos atitinkančiomis ES standartus.

Naudodami ES ekologinės gamybos logotipą gamintojai taip pat privalo nurodyti sertifikavimo institucijos numerį bei gamintojo, perdirbėjo arba platintojo, kuris paskutinis rūpinosi produktu, pavadinimą. Kartu su ES logotipu gali būti naudojami nacionaliniai ekologinės gamybos ženklai.

Daugiau apie ekologinį ūkininkavimą ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos